Vyzkoušejte podzimní detox

Když se řekne detox organismu, většina žen se zalekne a raději jde od toho. Čeho s ním ale můžete dosáhnout? V první řadě ubudete v pase pár centimetrů a navíc vlijete svému tělu do žil novou energii. A to už při podzimních dnech přece stojí za to!

Také vás může zajímat ...

Nenechte se zastrašit chmurnou náladou a podzimními depresemi a vrhněte se na celkovou očistu těla, která se určitě podepíše i na vaší psychické pohodě.

Horké letní dny už stejně nevrátíte, tak proč se nepřipravit na ty chladnější? Správným podzimním detoxem můžete jedině získat. Můžete také navíc inspirovat další své kamarádky nebo třeba sousedky a vzájemně se při detoxu podporovat. Uvidíte sama, že už vám po tom nepřijde takový nesmysl, podstoupit tuto kúru třeba i několikrát do roka.

  1. Co omezit a na co nezapomínat

Je vám asi jasné, že se budete muset začít držet trochu zkrátka, pokud chcete opravdu docílit viditelné změny. Proto můžete rovnou zapomenout na vaše běžné neřesti, které vám škodí.

Rozhodně musíte vyřadit alespoň na čas ze svého života škodlivé cigarety, alkohol nebo třeba několik káv za den, na které jste byla zvyklá. Dále byste se měla vyhýbat těžkým smaženým jídlům, výrobkům z bílé mouky a potravinám, které obsahují velké množství cukru a soli.

Oproti tomu byste měla daleko více zařadit do svého jídelníčku potraviny, které vám ještě víc pomohou se pročistit. Které to jsou? Tak třeba zelí česnek, citron, špenát nebo červená řepa. To vše pak můžete ideálně zapíjet vodou či zeleným čajem.

  1. Co dokáže jablečná kúra?

Taková jablečná kúra na druhou stranu dokáže zázraky. Že jste o ní ještě neslyšela? Pak je nejvyšší čas ji vyzkoušet. Jde totiž celkem levnou proceduru, která trvá jen tři dny. Zázrak je v tom, že během této doby musíte jíst pouze jablka.

A to jak syrová, tak tepelně zpracovaná. Jakmile skončíte, začněte se pomalu a opatrně vracet do normálního procesu pomocí veganských pokrmů. Po pěti dnech už můžete i ryby a jiná dietní masa.

  1. Vyzkoušejte rýžový detox

Další zajímavou procedurou je rýžový detox. Ten spočívá, jak název sám napovídá, v konzumaci uvařené rýže a to v neomezeném množství. Můžete do ní sem tam přimíchat i lněné semínko. Jídlo nezapomínejte v průběhu dne zapíjet dostatečným množstvím vody.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...