Vyzkoušejte sílu olivového oleje

Nejen svou hustou konzistencí, ale i zlatavě zelenou barvou připomíná tekuté zlato a tím také je. Jak pro vaše zdraví, tak pro krásu. Přidat ho můžete do všech možných masek přímo u vás doma, aniž byste musela kupovat drahé přípravky.

V čem je vlastně olivový olej tak unikátní? Například v tom, že obsahuje méně nasycených kyselin než jakékoli jiné oleje. Můžete ho tedy užívat bez obav kdykoli se vám zlíbí.

Také vás může zajímat ...

Dále obsahuje také velké množství vitamínu E, betakarotenu, vápníku, železa a antioxidantů. Díky tomu má úžasné zklidňující účinky, a dokáže tak obnovit třeba sluncem spálenou pokožku.

Sametová pleť

Toužíte po dokonale čisté pleti bez nečistot a zanesených pórů? Budete mile překvapená, ale poslouží vám k tomu extra panenský olivový olej. Stačí pouze smíchat jednu lžící oleje a šťávu z půlky citronu.

Vzniklou přírodní směs naneste na obličej a chvíli se jí masírujte. Poté olej z tváře omyjte a zbytky setřete papírovou utěrkou nebo ubrouskem. Tato maska perfektně čistí a skvěle hydratuje. Využít ho můžete také během holení nohou, aby se vám kůže hezky promastila a obnovila.

Zářivý lesk

Stejně jako pokožce může olivový olej pomoci poškozeným a suchým vlasům. Připravte si z něj výživnou vlasovou masku. Opatrně si jej vetřete do vlasů přibližně hodinu předtím, než si je budete mýt. V případě, že máte mastnější kštici, aplikujte olej jen do konečků.

Na vlasy můžete použít taktéž olivový zábal, díky kterému získají oslnivý lesk. Smíchejte trochu oleje s asi deseti kapkami esenciálního oleje, například s vůní citronu. Tu naneste na vlasy a nechte ji dvacet minut působit. Nakonec si vlasy umyjte šamponem a použijte i kondicionér.

Vyčistí všechny vaše kosmetické štětce

Stejně, jako má olivový olej schopnost odlíčit vaši pleť, tak má schopnost perfektně odstranit zbytky make-upu ze štětců. Jejich čištění byste měla provádět zhruba jednouměsíčně, ideálně za pomoci čisticího prostředku složeného ze dvou dílů antibakteriálního mýdla a jednoho dílu olivového oleje. Případně je můžete umýt i klasickým šamponem.

Rozzáří váš úsměv!

Olivový olej se hodí i pro vaše ústa. Když si jím budete pravidelně masírovat dásně, brzy budou dokonale zpevněné a dobře prokrvené. Můžete si s ním potírat i zuby.

Snadno je totiž zbavíte nepěkných skvrn od kávy, čaje či červeného vína. Váš chrup to ocení, protože zuby budete mít sněhobílé. Sáhněte po panenském olivovém oleji a namíchejte z něj extra vychytávku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...