Vyzrajte na chudokrevnost

Možná i vám chybí červené krvinky. Jak to poznáte? Jste často unavení, trpíte závratěmi a nejspíš máte také nízký krevní tlak. Jak můžete chudokrevnost léčit?

Také se jí říká anémie. Ta je charakteristická nedostatkem červených krvinek anebo tím, že buňky v našem těle nedostávají potřebné množství kyslíku. Rozhodně ale nejde o neřešitelný problém.

Také vás může zajímat ...

Navíc pokud trpíte jen jejím lehkým stupněm, za-berou vám i obyčejné by-linky. Pokud tedy trpíte chudokrevností, vsaďte na následující rady.

Začněte správnou snídaní

Co je nejlepší dát si ke sní-dani? Jednoznačně nastrouhanou mrkev se zakysanou smetanou, pokapanou olivovým olejem. Nic nezkazíte ani tím, když si ji osladíte trochou medu nebo agávovým sirupem.

Kdoule jsou plné železa

Tuto plodinu zpracujte do tinktury, tak totiž bude nejúčinnější. Pokrájejte si hrst nebo dvě plodů kdoule, vhoďte je do uzavíratelné sklenice a zalijte lihem o koncentraci 60 až 70 procent.

Sklenici uzavřete a následně nechte deset až čtrnáct dní louhovat. Jednou za dva nebo tři dny sklenici trochu protřepejte.

Jakmile uplyne stanovená doba, tinkturu přeceďte do jiné uzavíratelné sklenice a uchovávejte v lednici. Užívejte denně patnáct až sedmnáct kapek třikrát až čtyřikrát denně. A hned uvidíte ten rozdíl.

Vyzkoušejte dýni

Používá se v kuchyni, kosmetice i v domácí lékárně. Má totiž velmi léčivé i regenerační účinky. Snižuje hladinu tuku v krvi, napomáhá správné funkci srdce a v ne-poslední řadě čistí krev a podporuje tvorbu červených krvinek.

Snězte alespoň 50 až 150 gramů vařené dýně dvakrát do týdne. Můžete si z ní udělat polévku nebo si našlehat dýňové pyré.

Odvar z kopřivy

Tato léčivka zvyšuje množství hemoglobinu i červených krvinek v krvi. Jak ji nejlépe užívat? Sedm až deset gramů sušené či čerstvé kopřivy pokrájejte a zalijte šálkem vařící vody.

Nechte louhovat zhruba patnáct až dvacet minut. Vypijte šálek čaje denně, nejlépe dva. Osladit si ho můžete medem či jiným přírodním sladidlem. Všechny přípravky z kopřivy působí příznivě na kardiovaskulární systém a stimulují metabolismus.

Zázračná bylinná směs

Připravte si hrst listů z břízy a stejné množství listů kopřivy. Dvě lžíce směsi zalijte sklenicí vroucí vody a nechte tři až tři a půl hodiny louhovat.

Ano, ne tři minuty, ale skutečně tři hodiny, neboť tak znásobíte účinek těchto dvou léčivek. Po uplynutí doby sceďte a nápoj rozdělte na tři až čtyři dávky.

Ty si také rovnoměrně rozprostřete do celého dne. Ideální je vypít půl deci ráno po pro-buzení, půl deci k obědu, ke svačině a pak k večeři. Takto opakujte každý den po dobu tří týdnů. Následně čtrnáct dní vynechejte a pak bylinnou kúru obnovte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...