Vzorné manželství Gérarda Depardieua skončilo, když čekal dítě s jinou ženou!

Seznámili se v kurzech herectví a řeči ostatních je od svatby neodradily!

Byla to prý láska na první pohled, i když se k sobě životem otřískaný Gérard Depardieu (68) a mladá intelektuálka Élisabeth Guignot (75) zdánlivě nehodili. Ti, kdo jim předpovídali rychlý konec, se spletli.

Když se řekne francouzský herec, tak jedno z prvních jmen, které každého napadne, je Gérard Depardieu. Skvělý umělec, velký bohém a milovník života patří k mužům, po kterých hlavně v jeho mladších letech toužila spousta žen. On ale na čtvrt století spojil svůj život oficiálně jenom s jedinou, herečkou Élisabeth Guignot.

O budoucnosti rozhodla náhoda

Gérard neměl jednoduché dětství a dospívání. Vyrůstal v rodině s dalšími pěti sourozenci, otec byl často nezaměstnaný a řešil to pitím a od nervózní matky byl budoucí herec často bit. Nelíbilo se mu ani ve škole. Když mu bylo dvanáct, stalo se z něho dítě ulice. Vykrádal obchody i auta, byl členem pouličního gangu mladistvých a dodávalo mu to dosud nepoznaný pocit svobody.

Také vás může zajímat ...

Tyhle zkušenosti později často ve svých filmech zužitkoval. Kdo ví, jak by nakonec dopadl, kdyby jednoho dne nepotkal mladého studenta herectví. Ten mu doporučil, aby to zkusil v hereckých kurzech. Gérardovi se nápad zalíbil a přihlásil se tam s kamarádem. Změnil tak od základů svůj dosavadní divoký život, a to nejen co se týkalo budoucí kariéry, ale i ohledně svého soukromí.

Právě v hereckých kurzech totiž poznal svoji budoucí ženu Élizabeth.

Na první pohled ale nebylo rozdílnějších typů než tihle dva a těžko by jim někdo předpověděl, že spolu budou mít dvě děti a vydrží vedle sebe 25 let.

Filmová podoba kreslené figurky Obelixe.

Venkovský balík a slečinka

Zatímco kdysi ve škole byl Gérard plachým klukem, který ze sebe stěží dostal pár slov a vyjadřoval se spíš gesty, v hereckých kurzech mohl naplno projevit svůj talent. Poprvé se mu stalo, že byl za něco chválen a cítil podporu. Vedle Élizabeth, která pocházela z intelektuální rodiny a byla to spíš taková slečinka z „vyšších kruhů“, působil Gérard jako venkovský balík.

To ale ani jednomu z nich nezabránilo, aby se do sebe na první pohled nezamilovali. V rámci kurzu spolupracovali na jedné klasické divadelní hře. Gérard požádal Élizabeth o ruku, ale nikdo si nedovedl představit, že by jemná, o sedm let starší žena mohla okamžitě souhlasit. Domluvit svatbu bylo otázkou krátkého času.

Vzali se v roce 1971 a dlouho pro francouzskou společnost tvořili dokonalý pár, zvlášť poté, co se jim narodily dvě děti, syn Guillaume (+37) a dcera Julie (44). Gérard a Élizabeth se spolu objevili i před kamerou a v hereckých stopách rodičů se vydaly oba potomci.

U syna Guillaumeho se ale postupně projevily otcovy bouřlivácké sklony z mládí.

Byla to láska na první pohled.

Svého prvního potomka přežili

Syn herecké dvojice měl v mládí potíže se zákonem stejně jako kdysi Gérard. Vlastně to bylo ještě horší, bral drogy, propadl alkoholu a ocitl se dokonce na nějaký čas za mřížemi. Nebylo divu, že se svými rodiči moc dobře nevycházel. Všechno dovršila aféra, kdy Guillaume vystřelil z pistole v baru na svého známého během hádky. Tehdy se Gérard svého syna veřejně zřekl.

V roce 1995 měl Guillaume těžkou nehodu na motocyklu, při které si vážně zranil nohu. Kvůli komplikacím a bolestem mu ji za několik let museli amputovat. Smutný konec nadějného potomka hereckého páru přišel před 9 lety. Při natáčení v Rumunsku dostal akutní zápal plic a jeho oslabený organismus nemoc nevydržel. To už byli Gérard a Élisabeth mnoho let rozvedeni (od roku 1996).

Jejich rozchod ale předznamenala Gérardova nevěra. Narodila se mu totiž nemanželská dcera. Matkou byla africká modelka a herečka Karine Silla (52). Ta si ale později vzala Gérardova hereckého kolegu Vincenta Pereze (53).

Slavný herec, jehož posledním výstřelkem bylo přijetí ruského občanství, má za sebou i spoustu havárií, včetně jedné letecké, čtyřnásobný bypass srdce, ale zdá se, že ho jen tak něco nezničí.

Příští rok mu bude sedmdesát, pořád ovšem žije naplno, a týká se to i žen!

Syn Guillaume zemřel předčasně.

Přiznal, že od žen se toho v životě hodně naučil!

Milovník vína a žen Gérard měl pro něžnější polovinu lidstva vždy jen uctivá slova, což se týkalo i všech jeho bývalých partnerek. „Během mého života mě doprovázely skvělé ženy, a i když jsme se rozešli, nikdy jsme se nestali nepřáteli. Myslím, že od žen se toho máme hodně co učit, protože se rodí jako budoucí matky a dokážou čekat. Stále ve svém životě na něco čekají a jsou to silné osobnosti.

Díky nim jsem se naučil být trpělivým a přijímat určitou setrvačnost.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...