Vztah v zaměstnání?

V pracovním procesu trávíme mnoho času a tak je přirozené, že lásce se daří i tam.

Názory na tyto vztahy se ale různí. Všichni se ale shodnou na tom, že intimní vztah na pracovišti by měl mít stanovená určitá pravidla.

Také vás může zajímat ...

Kde jinde než v práci

Není nic neobvyklého, když s nezadaným a sympatickým kolegou občas zajdete na skleničku. Často je tak jen otázkou času, kdy vzájemné sympatie přerostou v něco víc. To, co je důležité si na počátku vztahu ujasnit, co od něj vlastně očekáváte. Chcete jen nezávazný flirt nebo regulérní vztah? Rozdílná očekávání by mohla způsobit spoustu nedorozumění.

Stanovení určitých pravidel ve vztahu je důležité nejen proto, aby intimní vztah nenarušoval pracovní aktivity, ale také pro případ, že by vztah nevyšel. V případě krachu vztahu totiž budete muset dál setrvávat v zaměstnání a denně si být na očích.

Podstatná rizika

Roli ve vztahu na pracovišti hraje zejména to, v jaké pracovní pozici jsou aktéři vztahu. Pokud jde o dva spolupracovníky, kteří jsou si rovni, ostatními kolegy bude takový vztah akceptován. Pokud se vztah odehrává v rovině podřízený a nadřízený, stává se ten podřízený často trnem v oku svých kolegů. Přece jenom ze vztahu s nadřízeným plynou určité výhody, nebo si to alespoň ostatní myslí.

Být pořád spolu se vám ve fázi zamilovanosti může zdát jako to nejúžasnější, co vás mohlo potkat. Jenže všeho moc škodí. Není nic nenormálního na tom, že si od sebe potřebujete odpočinout. Pokud to nelze, není hned nutné měnit zaměstnání, ale je vhodné, aby každý z partnerů pracoval např. na jiném oddělení nebo alespoň v jiné kanceláři.

To, čeho by se kolegové a zároveň partneři měli vyvarovat, je řešení domácích hádek a konfliktů na pracovišti. Ty do práce rozhodně nepatří.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...