Yvetta Kornová – Nadaná, ale prokletá

Jedna z nejtalentovanějších dětských hvězd měla vrátka ke kariéře otevřená doširoka. Byla nejmladší ze čtyř sourozenců Kornových, ostatní byli o mnoho let starší, a tak Yvetta (56) paradoxně vyrůstala jako jedináček. Sourozenci vynikali pohybovým nadáním spolu s talentem ke zpěvu. Odmala zpívala ve sboru, věnovala se tanci, moderovala dětský televizní pořad.

Hvězda pražské rodačky stoupala vzhůru. Dívenka vždy nerada slyšela, že jí cestičku k úspěchu vyšlapal starší bratr Jiří Korn (69). Ostatně to ani nebyla pravda, tohle děvče vyšlapanou cestu nepotřebovalo, mělo obrovské nadání. Před kamerou Yvetta poprvé stála v nezapomenutelném snímku pro děti Přijela k nám pouť, který dodnes neztratil nic ze svého kouzla.

Také vás může zajímat ...

V příběhu se zpěvy a tancem, pojednávajícím o velkém přátelství dvou holčiček, ztvárnila Kornová temperamentní kolotočářskou dcerku s velkým srdcem. Talentovaná dívka byla v patnácti letech přijata na konzervatoř a rovněž dostala roli ve filmu Housata. Měla před sebou oslnivou budoucnost, mohla se stát tanečnicí, zpěvačkou nebo herečkou.

Zřejmě by si, vzhledem ke svému talentu, mohla i vybrat.

Konzervatoř však bohužel záhy opustila, v té době to s ní začalo jít z kopce.

Připadala si osamělá

Občas hrála, významnou roli získala v Krajině s nábytkem, kde se objevila po boku Vladimíra Javorského (56), ale vystřídala také zaměstnání uklízečky, kuchařky, pokojské, dělnice nebo rekvizitářky na Barrandově. Vedla i dramatický kroužek v základní umělecké škole. Za zmínku stojí, že si už jako malá připadala hrozně sama. Ale proč vlastně?

Měla přece tři starší sourozence, ti ji třeba i vodili do školy, nedá se říci, že by si Yvetty nikdo nevšímal. Její mnohem starší bratr Jiří měl tehdy hudební skupinu Rebels. Neměli zkušebnu, takže všechny nástroje byly u Kornů doma v obýváku. Malá Yvettka seděla na kulatém stole a zpívala s muzikanty. „Vlastně to bylo hrozně pěkné,“ vzpomíná dávná hvězda.

„Ale jinak jsem byla prostě pořád sama. A to ve mně zůstalo dodnes.“ Rodiče ji, jak už to tak bývá, dávali úspěšného bratra Jiřího za příklad, což neměli dělat. Holčičce ho tím úplně zprotivili. „Já jsem bráchu začala vlastně i nenávidět,“ poznamenává Yvetta na adresu svého slavnějšího sourozence. Najednou měla pocit, jako by jí ubližoval. „Ale on za to nemohl. Samozřejmě.

Tak jsem dělala věci, které byly na škodu. Chodila jsem špinavá, nosila jsem roztrhané kalhoty, abych mu dělala ostudu.

Protože mi všichni předkládali, že za to, kde jsem, vděčím jemu,“ svěřila se herečka o svém vztahu k bratrovi.

Jiri Korn

Vzhůru dolů

A tak nakonec všechno, co v té době dělala, bylo bratrovi navzdory. A vzdorovala zbytečně, protože i ona mohla dosáhnout podobného úspěchu, stačila trocha píle a svědomitosti. Yvetta si bohužel zvolila cestu jinou, vedoucí kamsi na dno, ke zkáze a sebezničení. Přitom všichni tři její sourozenci vystudovali konzervatoř. „Já jsem k sobě prostě začala být destruktivní,“ vzpomíná.

„Začalo to třeba tím, že jsem šla dělat rekvizitářku, což byla sice krásná práce, ale v podstatě tam ženské už skoro nebrali, protože se tam tahají těžké věci. A tam jsem se zničila.“ Rozhodla se cele odpoutat od slavné rodiny.

Aby o ní nikdo nemohl říci, že je nafoukaná a nosí nos nahoru, navštěvovala převážně hospody čtvrté cenové skupiny, protože tam by filmovou hvězdu asi nikdo nehledal.

Horor pokračuje

V devatenácti rezignovala na to, aby chodila do práce, seděla doma, dívala se na televizi a pila. Když jí bylo třiadvacet, bratr Jiří ji odvezl do protialkoholní léčebny. Zachránil ji tím jen zdánlivě, tenhle horor měl mnoho dalších pokračování. Yvetta se totiž léčila ze závislosti na alkoholu a drogách dohromady nejméně sedmkrát. Na čas kvůli tomu přišla o své tři tehdy malé děti.

Z kdysi nadějné herečky se stala naprostá troska. Paradoxní je, že tvrdou drogu jí poprvé podal její vlastní manžel, narkoman. Od té doby je to s Yvettou jako na houpačce. Ze dna se několikrát pokoušela dostat, a několikrát na něj zase spadla. Bývá vyhublá, roztrhaná, často opilá. Škoda jejího promarněného talentu.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...