Z depresí po smrti první lásky dostal Ivetu Bartošovou o generaci starší muž!

Rozhodla se mít dítě a na druhý pokus jí to vyšlo i proti vůli partnera!

Iveta hříšné hrátky odmítla.

Život Ivety Bartošové (+48) se dá rozdělit na dvě části. V té první sice utrpěla krutou ztrátu, ale pak následovala cesta vzhůru. Ve druhé už jen před očima všech klesala níž a níž.

Stejně jako před časem šokovala smrt Ivety Bartošové (+48), bylo šokem i její narození. Maminka totiž čekala dvojčata, což ale v porodnici zjistili až čtvrt hodiny poté, kdy přišla na svět sestra Ivana (52). Iveta byla tedy jaksi „navíc“, což se na ní určitě také podepsalo.

Také vás může zajímat ...
Ladislav jí pomohl s kariérou.

Doma měla problémy

Dětství Ivety v malém beskydském městečku nepatřilo k úplně nejšťastnějším, hlavně proto, že otec hodně pil. Po svých dcerách vyžadoval tvrdou fyzickou práci, takže po příchodu ze školy musela Iveta například kopat základy skleníku. „Naučila jsem se vyrábět jablečný mošt, protože jsme měli sad, pole s bramborami, louky a každé léto sekali trávu, hrabali a sušili.

Moje dětství bylo hodně pracovní,“ vzpomínala. Když se o mnoho let později hledaly důvody jejího nestandardního chování, říkalo se neoficiálně, že za tím mohlo být i zneužívání ze strany otce. Tuhle spekulaci ale Iveta nikdy nepotvrdila. O tom, že se chce stát zpěvačkou, rozhodl její obdiv ke Karlu Gottovi (79).

Jako správný tvrdohlavý Beran si Iveta za svým cílem šla a úspěch přišel dříve, než doufala. Stačilo jedno setkání na jihlavském písničkovém festivalu. Petr Sepéši (+25) byl o něco starší a ostřílenější.

Dohromady s nevinně vypadající Ivetou vytvořili pár, který si zanedlouho získal srdce celého národa.

Iveta se svojí maminkou.

Přišla smrt dříve než rozchod?

Tak idylicky jako navenek to ale v soukromí mezi Petrem a Ivetou nevypadalo. Pohledný zpěvák dokázal svoji popularitu využívat a šel z jedné ženské náruče do druhé. Iveta ho milovala, ale musela snášet jeho nevěry, o kterých věděla a které ji ponižovaly. Dá se říct, že Petr potřeboval Ivetu spíše ke své kariéře – aby pokračovali v úspěšně rozjetém projektu sympatické dvojice zpěváků.

Mladičká Iveta, která s ním prožila i první milostné zkušenosti, na něm byla zcela závislá. Naivně si myslela, že Petra změní a že spolu budou napořád. Nakonec do jejich problematického vztahu, který by asi neměl velkou perspektivu, zasáhl osud. Petr, který byl ze západních Čech, se v létě 1985 vydal autem ke svým rodičům.

Navštívil tam i kamarády a když se od nich vracel, vjel na železniční přejezd přímo před vlak. Neměl šanci přežít.

Jeho spěch a neopatrnost ho stály život.

Měl pro ni pochopení!

První láska bývá obvykle největší a nezapomenutelná. Iveta se po smrti Petra téměř zhroutila. Potácela se v depresích, ze kterých ji dostal až další muž jejího života. Vlivný hudebník Ladislav Štaidl (73) jí nejen pomohl s další kariérou, ale později se stal i otcem jejího jediného dítěte.

V době, kdy zpěvačka hledala jednak životní jistotu, jednak i sama sebe, se starší a zkušený muž projevil jako její rádce a ochránce. A že byl ženatý? To Ivetě nijak nevadilo. Začala vystupovat na koncertech Karla Gotta jako host. Ladislav, který Zlatého slavíka doprovázel, se ukázal jako člověk, kterému se může svěřit se svým trápením.

Odtud byl jen krůček k tomu, aby se do něho Iveta zamilovala. Lásce pohledné blondýnky se Ladislav nijak nebránil. Rozvést se ale kvůli ní nehodlal. Dvojice si rozuměla, úspěšný hudebník byl tím, kdo vše určoval a Iveta to přijímala. S jednou věcí se ale smířit nehodlala. Přála si stát se matkou. To ovšem bylo v rozporu s plány Ladislava.

Natvrdo ti Iveta pocítila, když opravdu čekala dítě a její milenec jí ve čtvrtém měsíci poslal na interrupci. Bylo to kruté, ale Iveta uposlechla. Svého plánu se ovšem nevzdala a nakonec si ho prosadila. Netušila, jak bude Ladislav reagovat, ustoupit ale už nehodlala. Znovu otěhotněla. „Byla jsem smířená s tím, že se o dítě budu starat sama.

Ale věděla jsem, že to dítě s Láďou chci, protože bude úžasné a dokonalé,“ vzpomínala.

Světlo světa tak v říjnu roku 1996 spatřil syn Artur (22).

Jiří Pomeje ji nezachránil.

Kdo ji vlastně věznil?

Ještě předtím, než se Iveta konečně stala šťastnou matkou, absolvovala drama, které sledoval prostřednictvím zpráv celý národ. Jak se tenkrát události opravdu staly, zůstane už asi navždy tajemstvím. Podle verze Ivety se v době, kdy Ladislav odjel za oceán a ona zůstala sama, objevil v jejím bytě Roman Tříska (49), aby jí opravil telefon. Nezůstalo ale jen u toho.

Z pracovní návštěvy se stala velká manipulace. Roman tak dlouho přesvědčoval Ivetu o tom, že je v nebezpečí – i ze strany Ladislava Štaidla – až mu uvěřila a odešla s ním. V podstatě ji pak prý u sebe věznil a dokonce jí sexuálně zneužíval. Alespoň takhle to líčila zpěvačka. Tříska všechno popíral a soud mu nakonec žádné prohřešky nedokázal.

O Ladislavovi se později Iveta ve své knize vyjádřila v tom smyslu, že jí využíval hlavně jako služku a milenku. „Snažil se docílit toho, abych na něm byla citově závislá, abych ho pořád chtěla a žárlila na něj,“ napsala.

Určitým druhem pomsty pak z její strany byl krátký románek s hercem Rudolfem Hrušínským nejmladším (48), který si oba prožili v době natáčení společného filmu Svatba upírů.

Z vrcholu dolů

Vztah se ženatým mužem nakonec Ivetě nevydržel. Zřejmě kvůli další její nevěře Ladislav všechno ukončil. Pro Ivetu to byl drsný vstup do reality. Do té doby podle slov Ladislava nebyla schopná se orientovat v „normálním“ světě. „Ona nevěděla, co je inkaso, co jsou pojistky, co jsou složenky, kolik stojí život, co kde se musí vyřídit a zařídit,“ prozradil.

Iveta se pak bránila i pomoci ze strany Ladislava. Místo toho raději střídala další a další partnery, zdánlivé štěstí jí to ale vždycky přineslo jen na chvíli. Hvězda osmdesátých let, krásná a křehká žena, po které šílely zástupy fanoušků, nakonec skončila v kolotoči marného boje s alkoholem a depresemi.

To všechno jí přivedlo v roce 2014 až ke smutnému rozhodnutí ukončit svůj život na kolejích.

V žádné náruči dlouho nevydržela!

Kariéra Ivety šla po rozchodu s Ladislavem dolů a až na chvilkové výjimky pak už žila jen ze své bývalé slávy. Ani v soukromém životě to s nikým nevyhrála; měla na tom ale sama svůj velký podíl. Nevyšel jí vztah s hercem Zdeňkem Podhůrským (59). Další herec a také producent Jiří Pomeje (53) si ji dokonce vzal za ženu a pokoušel se marně restartovat její profesionální dráhu.

Rozvedli se po dvou letech.

V závěru života pak zbědovaná Iveta skončila po boku bezvýznamného muže.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...