Z domácí kuchyně pro krásné ruce a nehty

Mytí nádobí, uklízení, zima a mráz rukám ani nehtům nesvědčí. Pomozte jim, aby byly zase v kondici – a využijte k tomu to, co máte doma ve spíži.

Hebké ruce

Také vás může zajímat ...

Na pokožku rukou blahodárně působí obyčejné plnotučné mléko. Ohřejte ho, ale jen tolik, aby vám byla teplota příjemná, a máčejte si v něm ruce po dobu 5 minut. Tato lázeň krásně hydratuje kůži a zpevní i nehty. Do lázně můžete přidat ještě lžičku citronové šťávy na 2 dl mléka, ten pokožku pomůže vybělit. Další surovinou prospívající rukám je máslo, pomůže zejména popraskané a namáhané kůži.

Kousek másla nechte asi 10 minut změknout při pokojové teplotě, pak ho vmasírujte do rukou a poté opláchněte.

Můžete k němu také přidát jeden uvařený a rozmačkaný brambor.

Zdravé nehty Oslabeným, lámavým a třepícím se nehtům pomůže česnek. I když tato kúra nepatří zrovna mezi nejvoňavější, výsledek opravdu stojí za to. Pokud chcete mít vlastní nehty pevné jako diamant, rozmačkejte jeden stroužek česneku a smíchejte ho v lahvičce s bezbarvým lakem na nehty. Směs nechte zhruba týden rozležet a poté ji používejte jako podkladový lak.

Česnek navíc působí i antibakteriálně a proti plísním.

Kúru opakujte pravidelně, dokud nebudou nehty krásné a pevné.

Na drsné lokty

V chladném počasí často oblékáme vlněné svetry, ty ale způsobují nepříjemné vysoušení loktů. Alespoň jednou do týdne si je proto vydrhněte polovičkou citronu. Nechte šťávu 5 minut působit, poté opláchněte vodou a lokty namažte výživným krémem. Ovocné kyseliny rozpustí šupinky odumřelé hrubé kůže, takže působí podobně jako peeling. Osvědčený prostředek je i olivový olej.

Připravte si z něj peeling s přidáním hrubozrnné soli. Můžete ho i vylepšit pár kapkami esenciálního oleje nebo nadrobno nasekanými usušenými bylinkami., například levandulí, meduňkou nebo mátou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama