Z drsné rockerky se stala rybářka?

Už roky bojuje zpěvačka Petra Janů (66) o rybník, který chtěl na svém pozemku vybudovat její zesnulý manžel Michal Zelenka (†63). Už sedm let si tak Petra snaží zvyknout na život bez něj. Mimo svůj pražský byt v Dejvicích jezdí na chalupu v jižních Čechách, kam utíká z rušného velkoměsta.

Stavení se zahradou se snaží vlastními silami udržovat ve stejné, stavu jako dříve její manžel. Ten byl velkým rybářem a chalupu koupil a opravil, aby měli manželé kde relaxovat. V blízkosti chalupy byl dokonce i rybník, který se měl také zrekonstruovat, jenže to už Michal bohužel nestihl. Byl to jeho sen, a proto si dal vytvořit projekt, jenž se měl zaplatit z evropských dotací.

Také vás může zajímat ...

Projekt ale usnul a Petra se po čase rozhodla, že s tím něco udělá.

Rybník ji už stál desítky tisíc

Do zatím ještě neexistujícího rybníka vložila zpěvačka už pořádnou částku peněz. Původně to mělo být zadarmo, pak si prý zpěvačka myslela, že do toho dá pouze určitou částku a zbytek se zaplatí z dotací za zachování vodních zdrojů. Rybník ji už stál padesát tisíc korun. Petra totiž nechala všechno vyřizování na projektantech, což se ukázalo jako chyba.

Vlastně ani netuší, v jaké fázi žádost o dotace je.

Jediné, co ví, je to, že osoby, které projekty schvalují, jsou celému plánu příznivě nakloněny.

Jenže situace se od té doby nikam neposunula. Zpěvačka situaci konzultovala u agentury naposledy před třemi roky. Čekala totiž na projektovou dokumentaci, vyjádření a další nezbytné náležitosti. Teprve letos začala řešit projektovou dokumentaci a až po ní může přijít žádost, již nelze podat do doby, než bude program spuštěný. Stále se tedy čeká.

Splní si svůj sen?

Jak dlouho bude tedy trvat, než se s výstavbou rybníka začne? Zřejmě bude záležet na rychlosti a štěstí. Prakticky za to může zpěvaččina projektantka, která kdyby podala žádost dříve a stihla tak programovací období, ušetřila by si zpěvačka spoustu starostí. Na svou projektantku tak Petra je pěkně naštvaná, přesto však nepřestává věřit, že se manželův sen uskuteční.

„Rybník tam prostě bude a bude se jmenovat Michal. Ráda bych si tam udělala molo, schůdky do vody a samočistící rostliny.

Samozřejmě by tam byla zásobárna vody a příjemné ochlazení, které by bylo přístupné i pro lidi kolem,“ řekla Janů.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...