Z exotické dovolené jsme si odnesli velmi krutý zážitek!

Každá pláž už mi to bude navždy připomínat!

Tragické chvíle mohou přijít i tam, kde bychom je nečekali.

Dovolená má být dobou, kdy si člověk odpočine a všechno hodí za hlavou. I ve vzdálené zemi na břehu oceánu ale může nastat situace, která pak člověka navždy pronásleduje.

Také vás může zajímat ...

Hrůzný konec procházky

Na zimu jsme většinou s manželem jezdili někam za exotikou. Pokaždé jsme se v té vzdálené destinaci setkali s nějakými dalšími Čechy. Bylo tomu tak i před časem na jednom karibském ostrově. Ta rodina, říkejme jí Novákovi, sestávala z manželů o deset let mladších než my a dvou dětí: třináctileté dcery a desetiletého syna. Měli bungalov hned vedle toho našeho.

Po večerech jsme sedávali buď v hotelovém baru nebo venku u stolku s kartami. Ta hrozná věc se stala v polovině našeho pobytu. Šli jsme se jednoho večera projít po dlouhé pláži a dívat se na západ slunce. Pláž byla členitá a zdobená různými útesy – u jednoho z nich bylo vysloveně zakázáno se koupat kvůli nebezpečným vlnám.

Když jsme k tomu místu došli, všimli jsme si, že tam leží lidské tělo. Rozběhli jsme se tam.

K naší hrůze jsme v bezvládné postavě poznali syna Novákových!

Zůstala jsem v šoku!

Marně jsme se pokoušeli chlapce oživit. Bylo evidentní, že přecenil své síly, utopil se a vlny ho vyhodily zpátky na břeh. Zatímco manžel u těla zůstal, mě poslal do hotelu. Po cestě jsem potkala paní Novákovou, která syna právě sháněla. Snažila jsem se jí zbaběle vyhnout, ale nešlo to. Zapracovala intuice a ona z mého výrazu a z mých slz poznala, že se něco stalo.

Nedokázala jsem ze sebe ale vypravit ani slovo. Jen jsem ukázala směrem k pláži. Z toho dne už si příliš nepamatuji. Manžel se pak pokusil k našim známým jít a projevit jim účast, ale odmítli ho. Odjeli z resortu druhý den. Už jsme se s nimi nikdy neviděli. My jsme zbylé dny dovolené strávili v bungalovu a jeho okolí. Na pláž už jsme jít nechtěli.

Ten obraz mrtvého chlapce mám v mysli dodnes a vybaví se mi při každém pohledu na mořské pobřeží.

Alice S. (52), Praha

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...