Z jedné strany drtila Terezu Pergnerovou přízeň fanoušků, z druhé strany přísný dohled otce!

Utekla z konzervatoře a jeden čas dokonce tancovala v prádle u tyče!

Moderátorka Tereza Pergnerová (44) si prošla v životě obdobími velké slávy, ale i těžkými zkouškami. Ze složitých období se ale dokázala vždy dostat.

Jako kometa zazářila Tereza Pergnerová (44) v bouřlivých 90. letech, když se ujala moderování hitparády Eso. Její pozdrav „Čágo bélo šílenci“ znal tehdy každý kluk nebo holka.

Také vás může zajímat ...

Pak se její život dost povážlivě otřásl v základech. Po tvrdém boji o budoucnost i vlastní důstojnost se ale dostala zpátky na vrchol.

Ona byla anděl, bratr darebák!

Podle toho, co slýchala od své maminky, byla Tereza hodně veselé dítě – takové, které se ráno probudilo a už se smálo. Doma se jí rodiče hodně věnovali, takže si své dětství pamatuje jako velmi šťastné a nabité. „Neměla jsem problémy. Dost jsem se svěřovala rodičům i na základní škole,“ prozradila v jednom rozhovoru.

Otec Eduard Pergner (+65) byl silnou osobností a také známým textařem a literátem. Psal pod pseudonymem Boris Janíček a za své nejkrásnější písňové texty mu vděčí například Jitka Zelenková (68). Pravdou je, že otec byl i přísným a nesmlouvavým mužem. Tereza měla ještě staršího bratra, který se dostával s otcem do konfliktu.

Nebylo snadné otce milovat, ale Tereza to tak měla, i když to často bolelo. Bratr otce ale nenáviděl. „Já byla bílý andělíček, on grázl,“ vzpomínala. Otec prý neustále bratrovi předhazoval, že skončí za mřížemi – až se tak doopravdy stalo. V době, kdy Tereza dospívala, tak svého sourozence vídala většinou jen, když ho navštěvovala ve vězení!

Po skončení vysílání jí vždy kritizoval!

Na televizních obrazovkách jsme Terezu poznali jako velmi temperamentní dívku, ve skutečnosti ale měla vždy spíš plachou a vnímavější povahu. Částečně to bylo dané i otcovým přístupem. Některé kroky Terezy tak mohly být jakousi podvědomou vzpourou: třeba když se nechala schválně vyhodit z konzervatoře a živila se pak všelijak.

Přiznala, že například i tancovala ve spodním prádle tyče v nočním klubu. Pak se ale začaly věci měnit. Tereza dostala svůj vlastní rozhlasový pořad a následovalo moderování televizní hitparády. Nejprve nešlo o legendární Eso, ale soutěž, vysílanou z USA v České televizi. A pak už přišel vrchol popularity právě s Esem.

Takovou porci slávy by neunesl ani někdo, kdo už je na pozornost davů zvyklý, natož pak dvacetiletá citlivá dívka. Tereza se stala idolem všech teenagerů, ale byl to pro ni současně pořádný zápřah. Na tuhle dobu později vzpomínala: „Začala jsem mít vnitřní konflikt, že nejsem natolik výjimečným člověkem a že bych neměla být vyzdvihována na nějaký podstavec.“

Z jedné strany tu byl tlak fanoušků, z druhé přísný dohled otce. Ten byl velkým kritikem své dcery. Během sledování hitparády, kterou uváděla, si dělal poznámky a jakmile vysílání skončilo, telefonoval Tereze, co udělala špatně. „Chtěla jsem dělat věci tak, jak je cítím,“ vysvětlovala. „A on hrozně chtěl, abych byla profesionál a znala začátek a konec.“

Překonala závislost i otcovu smrt

Za splněné sny se většinou něco platí. Tereze se vyplnilo to, o čem snila v dětství: byla slavná a bohatá. Pak se ale dostala do špatné společnosti a prožila období, ke kterému se nerada vrací: boj se závislostí na tvrdých drogách.

Udělala řadu chybných kroků. Ve stejné době musela čelit i osobní tragédii, když náhle zemřel její otec. Z kritického stavu se ale Tereza nakonec dostala a její hvězda znovu zazářila, když začala uvádět reality show Vyvolení. Už to nebyla ta rozevlátá, nevypočitatelná a živelná moderátorka z Esa, bylo na ní vidět, že si prošla drsnými zkušenostmi.

Dokázala si ale znovu získat přízeň diváků. Později uváděla ještě další tři řady Vyvolených, ty ale už nedosáhly fantastického úspěchu první série, kdy finále sledovalo přes dva milióny televizních diváků.

Dnes už dává přednost klidu před popularitou!

Postavení celebrity si Tereza Pergnerová užila až příliš, v dobrém i zlém. Proto dnes dává přednost „skutečnému“ životu. Ke své minulosti se nerada vrací, považuje jí za vyřešenou.

Dříve o svém problematickém období mluvila s novináři, protože to brala jako terapii, postupně k tomu ale získala odpor. „Jednou, až mi bude 80 let, stále budou vycházet titulky Nebere náhodou drogy?“ konstatovala s nadsázkou. Nejšťastnější je dnes doma, kdy se může věnovat svému partnerovi a dětem. Sláva jí rozhodně nechybí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...