Z receptáře našich babiček

Ze slézu si doma můžete připravit třeba vynikající kapičky proti kašli. Stačí, když 1 lžíci slézových květů zalijete 2 dl 60% lihu či ovocné pálenky, a vše necháte na teplém místě 14 dní louhovat. Nesmíte zapomenout denně protřepávat, to aby se z květů uvolnily léčivé látky.

Poté přeceďte a užívejte při kašli 3× denně 30 kapek po dobu 14 dnů, při potížích se sliznicemi pak 3× denně 30 kapek po dobu 6 týdnů. Vyzkoušet můžete i výrobu tonika, které je vhodné k léčení ekzému nebo akné.

Také vás může zajímat ...

4 lžíce květů zalijte 3 dl 60% lihu a nechte 14 dní louhovat. Opět nesmíte zapomenout každý den protřepávat. Potom sceďte a nalijte do skleněné nádoby, dobře uzavřete a skladujte v ledničce. Takto získáte koncentrát, který se musí naředit.

Na 2 dl převařené vody dejte 1 polévkovou lžíci základní tinktury. Tonikum nanášejte 2x denně na postižená místa a nechejte vsáknout..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...