Z žabáka prince neuděláte!

Tak moc jste snila o báječné budoucnosti s mužem, ve kterého jste tolik věřila? Jenže on vás nelítostně odkopl, až vás ta bolest málem zničila? Bohužel. Žabák se v Prince nezmění. Zůstane navždy jen žabákem.

Už žádné iluze! Víte o všech jeho podivnostech a chybách, ale věříte, že zrovna vy ho změníte. Že on proměnu podstoupí kvůli vám. Dáváte polibky žabákovi v domnění, že se vám promění v prince. Jenže asi byste se ulíbala k smrti, než by se tak stalo.

Také vás může zajímat ...

Pohádky neexistují a je načase si stoupnout rovnýma nohama do přítomnosti, ve které žijete, a hlavně ve které je třeba žít. Protože nevhodný partner pro vás, zůstane pro vás nevhodným navždy. Žabák kvůli tomu, že ho tvoří nedokonalí lidé a nikoliv roboti.

Podle psychologů ale motivací pro nevěru nejsou nedostatky, ale hluboký vnitřní konflikt, který nemá s protějškem člověka, který podvádí, nic společného. Často zahýbá i partner, který vůbec neplánuje svůj původní vztah opustit.

Něco mu ve vztahu chybí Důvod není ten, že se chlap nudí, ale kvůli tomu, že si v sobě dosycuje ženský zájem a tím si něco kompenzuje. Říká se, že nevěra je podvědomou revoltou původnímu partnerovi. Představte si ale muže, který je v manželství s klidnou, solidní ženou.

Z ničeho nic se vášnivě zamiluje do kolegyně, která je mladší, nemá žádné závazky, je divoká a vidí v něm poloboha. Neznamená to, že by i on chtěl žít takový nespoutaný způsob života, ale fakt, že objevil tu část sebe, kterou dosud neměl možnost otevřít.

Pak toho ale často lituje. zůstane vždycky jen žabákem a vy se akorát bude trápit. Láska nebo závislost? Trápíte se, protože ho milujete anebo na něm prostě jen lpíte a jste na něj citově závislá. Myslíte si, že je to láska.

On je skvělý a báječný, až na tu neochotu se měnit a něco řešit, neschopnost s vámi mluvit o pocitech. Je toho hodně, v čem se s ním necítíte dobře, ale stejně pevně věříte, že to nějak půjde. Věřte, že tohle není štěstí.

Vy tomu dokonce věříte i ve chvílích, kdy se před ním ještě ponižujete, žadoníte o návrat, v bolesti plazíte na zemi a modlíte se za ránu z milosti. Věříte, že když ještě dostanete d r u h o u šanci, a ještě jednou ho políbíte, všechno se určitě změní.

On se zase stane tím vaším vysněným princem a budete spolu žít šťastní až do smrti. Jenže on se nezmění! Mohla byste si ošoupat rty až na krev a on bude pořád stejný. Prostě se k vám nehodí Můžete dokonce dělat všechny věci z příruček na dokonalý vztah a nebude to k ničemu.

Žábák je žabák. A chlap, který se k vám nehodí, se k vám prostě nehodí. Přijměte to. Stejně tak jako v pohádce se změnila hlavně princezna, tak v realitě můžete změnit jen sama sebe. Muže, vedle kterého toužíte žít, ale který vás tak zraňuje, vám možná poslalo do cesty samo nebe.

Ještě nevíte z jakého důvodu, ale rozhodně ne proto, abyste ho změnila. Spíše proto, a Přiznat si konec je těžké On vám přišel do života možná jen pro vaše uzdravení a roli žabáka si vybral.

Když už cítíte, že jste udělala maximum a nic se nemění, pak je čas se rozhodnout: Buď ho přijměte takového, jaký je, přestaňte si ho idealizovat a nesnažte se ho měnit.

Oceňte na něm to, co se ocenit dá a nechte to být. Zeptejte se sama sebe, jestli je možné s ním dál žít a necítit se přitom jako oběť. Prostě ho nezměníte..

jestli je on ten, kterého chcete mít ve svém životě, pak se s tím vším smiřte. V opačném případě si přiznejte si, že je konec. Kdy zaniká vztah? Vztah, ve kterém se rozhodl pro růst a lásku jen jeden z vás, stejně časem zanikne.

Pokud už nyní cítíte, že se jen trápíte a posunujete své hranice, abyste si nemusela přiznat, že se blíží konec, pak přemýšlejte, proč to děláte a jestli vám ten muž za to stojí. Možná v něm cítíte potenciál, ale pokud on se nerozhodne ho žít, budete se trápit pořád a bude to stejné.

Vztahy jsou jako zrcadlo a pokud vy máte v sobě něco nevyřešeného, nemůže se situace zlepšit..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...