Za falešnou svatbu s cizinkou se Jiří Lábus kamarádovi pomstil!

Podle doktorů má tak skvělé hlasivky, že může libovolně měnit tón hlasu.

Ačkoliv se Jiří Lábus (69) nikdy neoženil a neměl děti, sám se necítil a dětskému publiku rozdal spoustu radosti. Dospělým divákům a posluchačům pak pravidelně přináší originální zábavu!

Dětství prožil Jiří Lábus (69) na pražských Vinohradech. Bylo harmonické a šťastné. Jediný problém mu prý v předškolním věku způsobila jistá pomůcka pro hospodyňky. Když mu byly dva roky, tak se na návštěvě u babičky snažil zvednout těžkou krejčovskou žehličku a udělal si kýlu.

Také vás může zajímat ...

O tři roky později pak jinou žehličku hodil z okna na prvomájový průvod, jako by se chtěl té původní pomstít. „Nevím, co mě to tenkrát napadlo,“ konstatoval. „Kdybych to udělal o deset let později, tak už by to byl mnohem větší průšvih. Tenkrát se naštěstí nikomu nic nestalo.“

Zahrát ženu? Žádný problém!

Ještě než začal Jiří číst, poslouchal rozhlas. Přispělo to k jeho rozhodnutí stát se hercem a také ho to naučilo pracovat s hlasem. Později si kupoval sešity pohádek pro loutková divadla. Z hrnce si doma udělal mikrofon a představoval si, že je rozhlasový herec.

Měnil hlasy a takhle zahrál celou pohádku. „Bohužel se na to moji nejbližší, tedy rodiče, museli koukat a poslouchat mě,“ přiznal. „Tím jsem se ale naučil měnit hlasové polohy, což se mi později moc hodilo.“ Jeden krční lékař mu řekl, že má hlasivky jako provazy, takže je pro něho snadné měnit tón a zabarvení hlasu.

Jak známo, populární herec patřil vždy k těm, kterým nedělá problém nadabovat nebo i zahrát ženské postavy.

Ve slavném televizní seriálu Simpsonovi daboval Margie, v pohádce Tři bratři si zase zahrál bábu z mokřin. Stalo se mu pak například, že šel po ulici a nějaká maminka na něho ukázala svému potomkovi: „To je ten pán, co hrál bábu z mokřin. “ A dítě protestovalo: „Ne, tohle je pán, a tamto byla paní!“

Útočil na Kaisera s nožem!

Ideálního parťáka se stejným smyslem pro humor a také celoživotního kamaráda našel Jiří v Oldřichu Kaiserovi (64). „My se s Oldou vůbec třeba nemusíme vidět několik týdnů, a když se potkáme, tak pokračujeme v hovoru tam, kde jsme minule skončili.

To se mi stává pouze s ním,“ prozradil Jiří. Oba dělali zábavu nejen na televizní obrazovce, v rozhlase nebo v divadle, ale spoustu kanadských žertíků provedli také svým známým. Neváhali si zavtipkovat třeba i při natáčení seriálu Třicet případů majora Zemana. Vystupovali v díle nazvaném Mimikry o únosu letadla.

Tehdy se ještě moc neznali a nebyli sehraní. Oldřich vzpomínal, jak točili scénu, kdy na něho Jiří vytahuje nůž. Ve chvíli, kdy se k němu blížil, Oldřich vykřikl, ať scénu zastaví, že už nemůže. A vysvětloval: „Já mám strach, že na mě pan Lábus opravdu zaútočí, on má takové nebezpečné oči!“

Sám Jiří potom šokoval režiséra, který po něm chtěl, aby sehrál narkomana, kterému je špatně a na zvracení. Protože mu opravdu špatně bylo, vzápětí pozvracel režisérovi boty. Hájil se tím, že hraje takzvanou Stanislavského metodou, kdy se aktér vloží do role na sto procent. A vysloužil si od režiséra za znečištění jeho bot pochvalu!

Gratulovala mu jedině Švorcová!

O Jiřím je známo, že je zapřísáhlým bezdětným starým mládencem, což občas vedlo i k řečem o jeho sexuální orientaci. On byl ale vždy výhradně „na holky“ a spousty partnerek vystřídal i ve zralém věku. V mládí ho ale jeden vypečený kamarád „oženil“ a lidé tomu věřili.

Onen recesista si vymyslel, že si Jiří vzal dceru ruského důstojníka a že spolu bydlí v Mimoni, kde měla sovětská vojska, jak známo, základnu. Naletělo na to hodně lidí, kteří mu to dokonce měli za zlé. Jediný, kdo jeho „sňatek“ ocenil, byla prý Jiřina Švorcová (+83). Ta mu poslala ruské matrjošky.

Kamarádovi to pak Jiří vrátil, když mu poslal falešný scénář, ve kterém měl provinilec hrát v politickém dramatu z roku 1968. Pomsta se povedla, vtipálek se pak prý tři týdny třásl hrůzou a přemýšlel, jak se z angažovaného filmu vyvléct!

Řidičák má, ale slíbil, že za volant neusedne!

Ačkoliv má Jiří Lábus řidičský průkaz, za volantem auta ho neuvidíte. Řidičák si totiž udělal kdysi v 70. letech, protože ho potřeboval pro natáčení kriminálního filmu Zatykač na královnu. V zájmu role mu tehdy v barrandovských studiích zařídili dvoutýdenní rychlokurz.

Papíry na auto dostal, ovšem pod jednou podmínkou. Musel slíbit instruktorovi autoškoly, že v reálném životě pak za volant nikdy nesedne. Jiřímu to ovšem nijak nevadí, po Praze jezdí rád městskou hromadnou dopravou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama