Za lásku k ženatému muži zaplatila samotou

Jitka Zelenková (69) měla odjakživa slabost pro takzvané záporáky. Muže, kteří byli sice velmi okouzlující, jenže pro založení rodiny naprosto nevhodní. Snad to souviselo s tím, že Jitka nikdy nezažila, jak má fungující partnerství vypadat.

Prarodiče místo rodičů Její rodiče totiž byli vždy velmi pracovně vytížení, a tak budoucí zpěvačka vyrůstala u babičky a dědy v Rakovníku. Otce a matku vídala pouze občas o víkendech nebo o Vánocích. Přesto na toto období vzpomíná zpěvačka jako na jedno z nejhezčích ze svého života.

Také vás může zajímat ...

„Babička a dědeček mě měli nejradši na celém světě,“ říkala. Objevila noční život malého města Když bylo Jitce jedenáct, vzala si ji matka k sobě. Později ovšem Jitce vyčítala, že pro ni nebylo jednoduché vystupovat každý večer v divadle a doma se starat o malou dceru.

Tak Jitka po dvou letech matčiny péče putovala pro změnu k otci, který vedl velký orchestr v Poděbradech. Brzy objevila noční život malého města a doslova řádila v klubech a na diskotékách. Otec byl na Jitku slabý, a tak mu stále utíkala a on ji musel po nocích pořád někde hledat.

Maminka se Jitce věnovala jen tehdy, kdy se jí chtělo.

Byla zkrátka „poděbradské číslo“. Nikdy nepřišla domů včas, a tak ji otec zamykal, zvlášť v doběpověstných čajů o páté. Přesto ji v její hudební kariéře podporoval a jezdil s ní na různé pěvecké soutěže.

Osudné setkání na chodbě V roce 1973 přišla osudová nabídka, která nastartovala Jitčinu kariéru k hvězdným výšinám. Na chodbách Pragokoncertu potkala Karla Gotta (†80) a Ladislava Štaidla (74). Nabídli jí, aby s nimi zpívala sbory. Přestože Jitka měla původně dělat Gottovi pouze doprovod, umožnil jí občas, aby se předvedla i jako sólová zpěvačka.

Štaidl později vzpomínal, že když viděl Jitčino nasazení, okamžitě mu bylo jasné, že její samostatná pěvecká dráha je pouze otázkou času. Snila o fungující rodině Dobře vypadající Štaidl si brzy získal Jitčino srdce.

Měl totiž obrovský rozhled, skvěle ovládal jazyky a k ženám se vždy choval velmi galantně. Měli spolu poměr téměř jedenáct let. Přesto prý nikdy nechtěla, aby se Ladislav kvůli ní rozvedl. Po všechny roky respektovala jeho zázemí a o jejich poměru nikdy nikomu neřekla.

Ten vyšel najevo, až když ho přiznal sám Štaidl ve své vzpomínkové knize. Její písně byly o velkém trápení Vše bylo o to podivnější, že si Jitka a její ženatý milenec po celou dobu na znamení vzájemného respektu vykali.

Sám Štaidl na toto období vzpomínal jako na životní etapu, ve které byl velmi rozpolcený. Udržoval totiž několik mileneckých vztahů najednou a rozvést se nehodlal. Zelenková se se svým milostným trápením svěřovala alespoň textaři Eduardu Pegnerovi (†65), který pro ni na základě jejich důvěrných rozhovorů napsal hity jako Ty mně smíš i lhát nebo Zázemí.

Nechtěla mít dítě bez otce Po jedenácti letech Jitka poměr se Štaidlem ukončila a naplno se vrhla na sólovou dráhu. A nikdy roků strávených po Ladislavově boku nelitovala. „Byla to krásná láska, jakou už nezažiju,“ vzpomínala dojatě. Bohužel, v té době si také patrně uvědomila, že propásla možnost založit rodinu.

Nyní říká, že rozhodnutí nemít děti nikdy nelitovala. Sama totiž nezažila, jak má taková rodina vlastně fungovat, a přivést na svět dítě bez otce také nechtěla. Milenec ji opakovaně podváděl Přesto i v pozdějších letech několik vážných vztahů měla.

Ten nejzásadnější prožila patrně s horalem Milošem z Harrachova. Bohužel ho vytrhla z jeho milovaného horského prostředí a chtěla po něm, aby se přestěhoval natrvalo do Prahy. Jenže Miloš tu nemohl najít zaměstnání, a tak si hledal rozptýlení jinde.

„Přitom já ho nepodvedla ani jednou,“ vzpomínala hořce zpěvačka. Když se po sedmi letech tento vztah rozpadl, Jitka zůstala zase sama. Skutečně tak doplatila na to, že si jako milence vybírala muže, kteří o klidné soužití a děti příliš nestáli.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...