Zachrání ji z průšvihu nový chlap? Proč je tak vybíravá?

Oblíbená „šílená Heluš“ doufala, že už má díky Ordinaci vystaráno. Teď neví, co s ní bude dál. A na výběr partnera je čím dál náročnější!

Přes všechny řeči o nezávislosti a vlastní cestě je dnes situace hereček bez stálé práce tragická. To platí i o zdánlivě nezdolné Martině Randové (49), jejíž seriál Ordinace končí. Herečka přitom splácí hypotéku a žije s nemocnou maminkou. Stálý partner by se jí teď opravdu hodil…

Mnohý umělec, aniž by to o sobě sám kdy předpokládal, musel nastoupit do manuální profese, skutečně „za vodou“ jich je jen pár. Mezi zabezpečené patří třeba Petr Rychlý (55), který dal herečce Martině Randové (49) kdysi zásadní šanci v pražském Divadle Na Fidlovačce a pak ji doporučil i do Ordinace, ale herečky jsou na tom obecně přece jen hůř.

Také vás může zajímat ...

Taková Bára Štěpánová (61) svými honoráři mocně sanovala svoji pýchu, zadluženou továrnickou vilu v Zákolanech, ta už si práci dávno zoufale hledá, a Petra teprve rozhazuje sítě.

Její nevýhodou je, že veškeré její vzdělání tkví v herectví, vždy chtěla být jenom a jenom herečkou – kdysi krátce pracovala z nouze jako servírka, a gastronomie je obor snad ještě zoufalejší.

Skončí snad opravdu u kasy v supermarketu nebo jako doručovatelka České pošty? Nelze pominout ani to, že už není nejmladší. A podle všeho nemá ani našetřeno, protože dost peněz pohltily její loňské plastické operace. Omezující je i to, že údajně nemá ani řidičský průkaz. Stálý partner se solidním výdělkem by se jí teď samozřejmě velmi hodil…

Zounar už není tak nadšený

„Chlapi, kteří by se ke mně věkově hodili, chtějí mladší. A ti, kterým je kolem padesáti a výš, tak ti už chtějí… ještě mladší,“ stýská si herečka. Zatím potenciální partneři nezabrali ani na plastiky, které ji zbavily vrásek a viditelně vylepšily. A jak šel čas a Ordinace, viditelně ochladl i vztah s Martinem Zounarem (53) před kamerou i v soukromí.

Především to vypadá, že ohledně bouřlivých scén s MUDr. Bobo Švarcem scenáristé poněkud vystříleli prach, především se ale projevilo, že našel lásku v podobě blonďaté psycholožky Kateřiny (40), se kterou se loni v březnu zasnoubil. Zatímco předtím mu polibky a jiné intimní scény v Ordinaci vůbec nevadily (naopak se bavil), začaly nejspíš vadit jeho snoubence, protože údajně apeloval na produkci, aby mu jich tolik nepsali, s Martinou ani s nikým jiným.

Měli spolu i populární zájezdový divadelní pořad, který skončil s koronavirem a kdoví, zda bude vůbec někdy obnoven. Randová přišla s nápadem, že by se Zounarem jako Heluš a Bobo měli vlastní sitcom, ale to se na Nově nechytlo.

Jakého vlastně hledá nápadníka?

Kdysi dávno, prý na škole, byl jejím druhem herec Filip Blažek (47), ale jinak se o nějakém jejím stálém partnerovi neví. Je však zřejmé, poté, co se Martina několikrát obvinila z naivity ve vztazích, že ji někdo, a možná ne pouze jeden muž, v minulosti šeredně zklamal, což vedlo k tomu, že se na herectví a vlastní sebezdokonalování upnula až moc.

Hodně hrála po oblastech, kdysi třeba dostala angažmá v Horáckém divadle v Jihlavě – na nějaký „vztah“ tudíž mnoho času nezbývalo. Na co čas zbýval, byly drastické diety, kterými se snažila (dlouho zcela marně) shodit přebytečná kila.

Trápila se hladem tak, že jednou i omdlela na jevišti, dnes je i zásluhou plastických operací – o jejichž rozsahu ví jen ona sama – atraktivní žena.

Je sice pravda, že některé okolnosti, třeba že žije se starou maminkou, navazování známostí zrovna moc nepřejí, ale takových žen už bylo, co měly i vážnější omezení, a partnera našly!

Odkud pocházejí její problémy?

Nebude nakonec problém v hereččiných vysokých nárocích? Chce prý hodného, inteligentního, se smyslem pro humor, velkorysého, co má rád svou práci a je v pohodě, věrný a miluje ji. Neměla by náhodou začít hledat mezi světci? O otci herečka téměř nemluví, ale byl to on, kdo ji k divadlu a před kameru přivedl.

V šestnácti za ním jela do Plzně, kde ji přihlásil na konkurz do filmu Diskopříběh (1987), kde si pak opravdu zahrála, ale žádný start oslnivé kariéry jí to tehdy nepřineslo, však její scénu nakonecvystřihli. Možná nepodařené manželství rodičů je to, co ji poznamenalo nějakým komplexem: otec byl učitel a bohém, hrající v kapele.

Žili v Tachově, a když na maminku přišly porodní bolesti, vezl jí do porodnice soused, kterého si poté, co se rodiče rozvedli, její maminka vzala.

Do devíti let byla Martina přesvědčená, že bude baletkou, než jí levé chodidlo skřípl výtah . Rodina včetně otce a otčíma dala hlavy dohromady. „Byla jsem blbá na matiku, fyziku, chemii… Přišli jsme na herectví.“ Jenže ji nevzali ani na konzervatoř, ani na DAMU.

Do doby, než ji vzali na Fidlovačku, vedla dvacet let život, podle kterého by se dal natočit film o zlém kapitalismu.

Po oblastních divadlech v Jihlavě a Mostě žila v Praze ve čtrnácti podnájmech a živila se vyloženými štěky. Někdy musela rozprodávat věci, aby měla na jídlo – mikrovlnku, mrazák, hodiny po babičce…

Šedá budoucnost

„Nepoznala jsem zatím muže, se kterým bych chtěla strávit zbytek života a starat se s ním o naše děti. Jen jeden měl to štěstí, že jsem si to už dokázala trochu představit, jenže když jsem se probrala ze snu, zjistila jsem, že můj milý to opravdu jako velké štěstí cítí… ale s úplně jinou ženou , “ vzpomíná Martina na své velké zklamání před lety.

Byla prý tehdy opravdu na dně, vypila prý samým amutkem za několik týdnů pár hektolitrů vína a prohlašovala, že žádnýho chlapa nechce pár let ani vidět. A zdá se, že ji tenhle neúspěch v lásce osudově ovlivnil. Možná začala být až přiliš opatrná, zkrátka si řekla – takovou zradu už nikdy.

Začala žít svou prací, která jí přináší radost, oblíbenost a obdiv dalších mužů. A když nebude herečkou, čeká jí možná budoucnost jako moderátorku. Ženský pořad O 10 let mladší, který velmi dobře uváděla před rokem a čtvrt, byl hod nocen jako jednoznačný úspěch.

Proměna zákeřné seriálové mrchy!

Původně přišla do Ordinace jako záporná postava, věčně naštvaná ženská s příšernou vizáží. Oblíbenou partnerkou Boba Švarce se stala až později. Diváci si ji ovšem rychle ztotožnili se „zlou“ semetrikou:

„V době, kdy ještě Heluš neměla Boba, mi všichni říkali, že jsem děsná mrcha, jeden taxikář mě dokonce vyhodil z auta. Jeli jsme a on se na mě pořád otáčel, že mě odněkud zná. Najednou mu to došlo, zastavil, otočil se na mě a pronesl:

‚Vy jste ta mrcha, co ubližuje Babetě? A ven! Takový lidi já nevozím!‘ A vyhodil mě. Ani mě nepustil ke slovu, když jsem mu chtěla vysvětlit, že je to přece jen role v seriálu, nezajímalo ho to. Ale v okamžiku, kdy nás scenáristé dali dohromady s Martinem, tak se to úplně otočilo.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama