Žádná princezna. Celý život jsem byla bojovnice.

Stále půvabná herečka Ivana Andrlová mluví o osobním životě a mužích svého života výhradně tehdy, když se rozvádí.

Patřila k nejkrásnějším českým princeznám. A i v životě jí to neskutečně slušelo. Možná, že i vy jste si říkali, že mohla mít každého muže, na kterého by kývla. Kdo by taky odmítl přízeň půvabné Ivany Andrlové?

Na začátku byla zdánlivě obyčejná holka z východočeské Chocně.V místní „lidušce“ strávila spoustu času. Ale ne herectvím, jak by se mohlo zdát. Dialogy, ani ty princeznovské, jí tenkrát ještě nic neříkaly. O to raději zpívala a tančila.

Také vás může zajímat ...

Na konzervatoř ji vzali hned

Jenže pak Ivana Andrlová (*1960) zjistila, že na pražské konzervatoři existuje hudebně dramatické oddělení.A tak, když se v devítce rozhodovala, kam povedou její kroky dál, podala si tam přihlášku, dorazila na přijímačky.

A bylo to. Vzali ji napoprvé. A kdyby ne, šla by v maminčiných stopách. Ale to by se z krásné princezny stala hodná paní učitelka.

Alenka z Podnájemníků

Jenže odolávejte, když je vám patnáct let a Štěstěna rozdává plnými hrstmi. Zrovna, když se přimlouvala za svou oblíbenkyni Ivanu, aby jí do obálky na konzervatoři vložili papír se slovem přijat(a), dohodila jí i první skvělou roli.

Alenku v televizní trilogii Podnájemníci. Díky tomu se žákyně deváté třídy Ivana Andrlová ve stejný den dozvěděla dvě skvělé zprávy. Že jako čerstvě přijatá studentka konzervatoře bude hrát Alenku v Podnájemnících.

Podnájemníci ji proměnili v národní hvězdu.

Hezké zakončení devítiletky

Říká, že to bylo fajn, ale v patnácti to zase člověk nebere až zas tak vážně. A z toho, že se před kamerou hned napoprvé setká s takovými hvězdami, jako v té době byli Daniela Kolářová a Jaromír Hanzlík, si už vůbec nedělala hlavu.

„Bylo to tenkrát takové hezké zakončení devítiletky,“ shrnuje své tehdejší pocity.

Po Vánocích se z ní stala hvězda

Jenže o dalších Vánocích už bylo všechno jinak. To totiž Československá televize vysílala Podnájemníky.A Ivana Andrlová ve chvíli přestala být neznámou konzervatoristkou.

„Protože tenkrát byly jen dva programy, tak je viděli snad všichni. A já byla přes noc slavná.“ A taky žádaná, chtělo by se dodat.

Princezny i okouzlující naivky

Když jela po Vánocích do školy, klidně mohla uspořádat ve vlaku autogramiádu.A i v Praze začalo okolo ní být pořádně rušno.

Klidný život jednou provždy skončil. Místo něj na ni čekaly první velké role. A s krásnými princeznami a okouzlujícími naivkami se zrodila nová česká sexbomba.

Ne tak úplně tradiční princezna v pohádce Princové jsou na draka

Ještě že tenkrát nebyl bulvár

Na obzoru se objevili první nápadníci. Spolužačky a pošťačky, které se musely dřít se zamilovanou poštou pro krásnou Andrlovou, se na Ivanu tenkrát dívaly pěkně mezi prsty.Dostávala desítky dopisů týdně.

A nabídky k sňatku dávno přestala počítat. „A to ještě tenkrát naštěstí neexistoval bulvár, takže drby o mně se odehrávaly jen na úrovni našeho malého města,“ usmívá se při vzpomínce na tehdejší dobu Ivana Andrlová.

Drbny hlásily, že se tajně vdala

Rodiče v Chocni i díky tomu přežili relativně v klidu třeba i zaručené zprávy o tom, že se jejich čerstvě dospělá dcera tajně vdala.

Když po dlouhých letech na tohle téma u Andrlových doma zase přišla řeč, utrousila herečka: „Mami, kdybys věděla.“A vzápětí se dočkala pohotové odpovědi. „Já to snad raději nechci vědět ani teď.“

Ze záplavy ctitelů si vybrala Vyskočila

Pravdou je, že o mužích svého srdce krásná herečka nikdy na veřejnosti dobrovolně nemluvila.Jednoho ale nakonec zatlouct nemohla. To když si ze záplavy ctitelů vybrala.

Žádaná princezna se zamilovala do o čtrnáct let staršího kolegy. Do Ivana Vyskočila. Připustila, že tenkrát neřešila, že má za sebou dvě manželství a z toho druhého dva syny.

Ráda si vyříkává všechno z očí do očí

Vsadila na to, že to vyjde. A taky na svou temperamentní povahu. Něžnou princeznou prý byla opravdu jenom na filmovém plátně. Ve skutečném životě dokázala vylítnout na první našlápnutí.Diplomacie pro ni bylo cizí slovo.

Zvykla si všechno vyříkávat pěkně z očí do očí. A spoléhala na to, že to ten druhý zvládne. „Princeznou jsem ve skutečném životě nebyla ani minutu.

Vždycky jsem byla bojovnice,“ říká herečka a dodává, že tak trochu doufala, že její manžel bude patřit mezi ty, kteří to unesou.

Slušelo jí to i v seriálu Dobrá voda.

Rozvod na titulních stránkách novin

Během 15 let manželství do něj nenechali nahlédnout. O to víc se začalo probírat ve chvíli, kdy se objevily zprávy, že se rozvádějí.To už bylo v době, kdy bulváry existovaly a znesváření manželé jich s radostí využívali.

Ivana Andrlová svého muže obviňovala z toho, že si z ní udělal tak trochu poskoka.Že jí ani nedovoloval, aby mohla jít někam sama.Na večírek, na dámskou jízdu s kamarádkami.

Nasazovala mu parohy?

Ivan Vyskočil se hájil tím, že s ním stejně už dva roky nepočítala.Že mu po stejnou dobu jeho půvabná manželka nasazovala parohy s podstatně mladším mužem.

V kuloárech se hovořilo o tom, že milence dokonce jednou přistihl v posteli. Že si to tenkrát kluci vyřídili pěkně ručně.Každopádně nemilosrdná válka Vyskočilových skončila až u Nejvyššího soudu.

Jsem prostě sama

Po rozvodu se vše vrátilo do starých kolejí. Aspoň co se informací z osobního života týče. Pokud jste se zeptali na Ivana Vyskočila, dočkali jste se strohé odpovědi, že tohle je přece už pryč.A že o něm nechce mluvit.

Pak médiím naservírovala další naučenou frázi. „Na muže jsem nezanevřela, ale nejsem zamilovaná ani zadaná. Jsem prostě sama.“ Sem tam doplnila větičku, že rozhodně nepatří k ženám, které by potřebovaly mít vedle sebe muže za každou cenu.

A když měla hodně dobrou náladu, zablýskalo se jí v očích a prohlásila: „Věřte tomu, že se pořád ještě umím zamilovat.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Staré dobré časy

V pestré nabídce měsíčníku STARÉ DOBRÉ ČASY čtenáři najdou vzrušující příběhy ze soukromí českých i zahraničních hereckých a pěveckých legend nedávné minulosti.

Komentáře

reklama