Žádný strach z odmítnutí

Bojíte se odmítnutí, a tak nepošlete životopis, nepožádáte o zvýšení platu, nepozvete toho, kdo se vám líbí, na kávu. Obáváte se nesouhlasit a pronášet nepopulární názory. Přizpůsobujete se a nemluvíte o vašich potřebách. Proč? Máte strach z odmítnutí.

Ať už jde o strach z odmítnutí vrozený či získaný, dokáže pořádně komplikovat život..Když vnímáme odmítnutí jako ukazatel své vlastní osobní hodnoty, mže to pořádně zatočit s naším sebevědomím. Když se vyhýbáme odmítnutí, máme jen omezené možnosti ve svém životě. Je proto třeba se toho strachu zbavit.

Ne každý musí souhlasit

Vždy budou existovat lidé, kteří k vám nebo k vašim návrhům zaujmou odmítavý či skeptický postoj. To je v pořádku. Jestliže nebudete ochotni nést riziko možného odmítnutí, směřujete automaticky k životu, který se děje podle druhých, místo podle vás.

Někteří lidé žijí tak dlouho podle očekávání a názorů jiných, že si přestanou být vědomi toho, kdo vlastně uvnitř sama sebe skutečně jsou.

Jak to zvládnout?

Uvědomte si, co odmítnutí ve skutečnosti znamená. Skutečně odmítli vás nebo pouze jednu vaši ideu? Neberte si odmítnutí osobně, na druhého člověka máte pouze vliv částečný. Nikdy neodvozujte svou vlastní hodnotu od toho,co si o vás myslí ostatní. Jděte strachu z odmítnutí naproti a zbavte se veškerého lpění na výsledku.

Pokud jste příliš interesováni a lpíte na výsledku, pak je mnohem větší pravděpodobnost, že budete odmítnuti, protože váš protějšek z vás podvědomě cítí tlak a to ho určitě nepřitahuje. Uvědomte si, že pokud se nevystavíte riziku odmítnutí, pak je to stejné, jako kdybyste již byli odmítnutí.

Jednoduše proto, že pokud se nezeptáte nebo nepřijdete se svými myšlenkami či nápady před zraky druhých, nemůžete se nikam posunout.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama