Žádný z dosavadních vztahů Kateřině Brožové nepřinesl očekávané životní štěstí!

Když vydala CD s názvem Ráda se svlíkám, manžel se prý z trucu odstěhoval!

Celý život snila krásná Kateřina Brožová (52) o princi na bílém koni, se kterým by zůstala natrvalo. Postupně si prošla jedním manželstvím a několika dalšími vztahy, ale žádný partner se oním princem nakonec nestal!

Na své dětství vzpomíná herečka Kateřina Brožová (52) ráda a v dobrém. Krásných deset let strávila od svých šesti roků na kraji Prahy, ve starých Ďáblicích, kam se rodina přistěhovala. Vyrůstala jako jedináček, což by mohlo svádět k myšlence, že jí rodiče rozmazlovali a byla stále středem pozornosti.

Také vás může zajímat ...

„Zas tak strašné to nebylo,“ konstatovala. „U nás v rodině byl na mě táta vždycky dost přísný a u mamky jsem si žehlila všechny průšvihy.“ Díky svým rodičům získala lásku k přírodě – otec hodně zahradničil, rodina jezdila na výlety a Kateřina chodila i na ryby.

„Zůstalo mi to do dneška, od té doby jsem chtěla doma nějaká zvířata a hojně jsem jimi zásobovala naši zahradu,“ prozradila. Kromě zvířátek toužila Kateřina i po nějakém sourozenci.

Toho se nedočkala, ale jedno přání se jí splnilo. Chtěla mít vlastního koně. Podařilo se to částečně. „Když jsem byla malá, na jednom koníčkovi jsem jezdit začala,“ uvedla. „To byla moje největší láska.“

Nepřipadala si krásná

Možná nevíte, že díky maminčinu původu má v sobě Kateřina i ruskou krev. Jako dítě tak jezdívala často za příbuznými do Moskvy. V jednom rozhovoru herečka přiznala, že v sobě nejspíš má něco z široké ruské duše a hrdosti. Oba rodiče měli umělecké profese.

Tatínek byl sólovým houslistou, maminka baletkou v Národním divadle. Sama Kateřina měla také spoustu mimoškolních aktivit – chodila do baletu, hrála na klavír, tančila. Šla studovat na gymnázium. Využila tehdy svého atraktivního vzhledu a přivydělávala si modelingem.

Odehrávalo se to ještě v době, kdy nebyly agentury a modeling samotný neměl takovou úroveň jako dnes. Kateřina chodila na přehlídky, předváděla šaty i v Lucerně a fotila pro časopis Odívání. Sama si ale moc krásná nepřipadala.

„V období puberty jsem si připadala spíše jako ošklivé káčátko,“ přiznala. Až později pochopila, že je opravdu hezká a jak léta ubíhala, brala chválu od mužů jako příjemnou poklonu.

Nijak na tom ale nestavěla, prioritou pro ni bylo hlavně dělat dobře svoji práci. Po gymnáziu byla pro Kateřinu logickou volbou DAMU. Už během studia, když byla ve třetím ročníku, dostala možnost hostovat v Divadle na Vinohradech a po škole tam získala i stálé angažmá.

Co poznamenalo její vztahy

Ačkoliv své rodiče zpětně Kateřina vidí jako skvělé a nesmírně pracovité lidi, už tenkrát viděla, že jejich vztah nebyl úplně ideální. „Jako jedináček jsem na ně byla velmi fixovaná,“ přiznala, „a ty občasné rozbroje a výměny názorů, ke kterým docházelo, jsem nesla velmi těžce.“

Poznamenalo to její pohled na vztahy v dospělosti. Přenášela si do nich touhu, aby vždycky všechno fungovalo. Její osobní život se tak stal neustálým hledáním toho nejbližšího člověka, se kterým by se dalo žít ve dvou. „Chtěla jsem vztah – já pro tebe a ty pro mě,“ popisovala.

„Chtěla jsem toho druhého pro sebe, možná trochu sobecky, ale ve vší dobrotě, pokoře a toleranci. Hledala jsem prince na bílém koni, který mi bude přítelem, ochráncem a partnerem.“

O tom, že podobné hledání není nic jednoduchého, se Kateřina přesvědčila brzy poté, co se provdala. Vzala si Zdeňka Tomana (59), generálního ředitele velké potravinářské a zemědělské firmy a syna posledního ministra zemědělství z minulého režimu.

Domácí násilí nepopřela

Nejprve to vypadalo jako úžasně šťastný vztah. Svatba byla velkolepá a Kateřina se vznášela na růžových obláčcích. „Zamilovala jsem se a vůbec jsem nepodléhala nějakým obavám z toho, že mě někteří lidé odsoudí, že z toho budu mít problémy.

Ale postupem času se člověk dovídá, že je to jinak. Uvědomila jsem si časem, že jsme s manželem každý jiný,“ prozradila po čase v jednom rozhovoru. Narodila se jí dcera Kateřina (22), ale mezi herečkou a jejím manželem nebylo všechno úplně v pořádku.

Na svoji krásnou ženu Zdeněk žárlil a chtěl ji mít jen pro sebe. Vadilo mu, když vydala CD s názvem Ráda se svlíkám. Tehdy se prý manžel odstěhoval z vily, kde bydleli, a mstil se. Ke slovu se tak údajně dostala vypnutá elektřina, pokácené stromy nebo probouraná zeď.

A došlo zřejmě i na domácí násilí. To sice nikdy Kateřina Brožová nepřiznala naplno, ale ani ho nepopřela. Na otázku novinářů, zda ji manžel bije, odpověděla, že úplně vymyšlené to není, ale nechce to nijak blíž komentovat a zabíhat do nějakých detailů.

Těžkou zkouškou pak pro ni byla brutální autonehoda, když neudržela automobil na zledovatělé silnici. Život jí tehdy nejspíš zachránily airbagy. Měla ale prasklý druhý obratel, zlomený nos a spoustu pohmožděnin. Zranění nezůstala bez následků, ještě dlouho poté Kateřinu trápila bolest krční páteře a jednou za čas se ozývaly i silné migrény.

Urážka na cti

Kateřina podala žádost o rozvod a nastala bitva o majetek a o peníze. Podporu našla u svého manažera a kamaráda Petera Kovarčíka (+61). Říkalo se, že s ním něco měla ještě v době, než se rozvedla s Tomanem.

Jedním z možných důkazů bylo, když si po hádce s manželem herečka pořezala ruku o rozbité dveře a Peter zavolal policii a odvezl jí na pohotovost. Za pár hodin pak seděli s Kateřinou vedle sebe na předávání cen Thálie.

Herečka Petera později přiznala jako oficiálního přítele, ale dlouho to nevydrželo. V roce 2006 mezi nimi vypukla mediální válka. Peter svoji přítelkyni urazil tvrzením, že za 10 milionů korun byla „jeho nejdražším eskortem v životě“.

Dočkal se žalobu za újmu na cti, ale pak se omluvil a dvojice se znovu smířila. Přátelství jim pak vydrželo až do roku 2011. O čtyři roky později zemřel Peter ošklivou smrtí. V koupelně mu praskl žaludeční vřed, a protože byl doma sám, vykrvácel.

Vztah s televizním magnátem nevydržel

Krátký čas se Kateřina objevovala po boku slovenského multimilionáře – a v současné době i politika – Borise Kollára (54), muže s divokým soukromým životem. Má celkem deset dětí s devíti ženami. Vzdálenost mezi Prahou a Bratislavou ale neumožnila tenhle vztah rozvíjet.

Později se spekulovalo o vztahu Kateřiny s teplickým podnikatelem Petrem Bendou (49), ten ale herečka popírala. O čem pak naopak věděli všichni, byl vztah Kateřiny s mediálním magnátem Jaromírem Soukupem (51).

Přineslo jí to spoustu výhod, na obrazovce partnerovy soukromé televize dostala celou záplavu příležitostí. Tohle citové pouto trvalo šest let a skončilo rozchodem. Mimo jiné se Kateřině nelíbilo, že se televize začala politizovat.

V jednom rozhovoru před časem připustila, že by si vždy vybrala bohatšího muže před chudším. Kateřina sice uvedla, že to bylo špatně interpretováno, ale výčet jejích partnerů ukazuje, že vždy dávala přednost movitým mužům. Trvalé štěstí jí to ale zatím nepřineslo.

Dcera zdědila umělecký talent a lásku ke koním

Jako svojí osobní prohru bere Kateřina fakt, že její dcera nevyrůstala v úplné rodině. Snažila se jí to vždy všemožně vynahradit a být pro ni mámou i tátou zároveň. Stejně jako herečka ve svém dětství tak i nyní její dcera viděla, že vztahy mezi dospělými partnery nebývají vždy ukázkové.

„Prožila se mnou mnoho situací a já jen doufám, že se v jejích vztazích tyhle věci neodrazí.“ Po mamince zdědila dcera umělecké nadání – hlavně výtvarný talent – a také lásku ke koním. V parkurovém skákání dokonce závodila i v zahraničí!

Provokativní název hudebního alba nebyl jen nadsázkou!

Jedno album Kateřiny se jmenovalo Ráda se svlíkám a skutečně, herečka neměla v minulosti s předváděním své nahé krásy příliš problémů. V roce 1999 se dokonce nechala nafotit pro lechtivý pánský magazín Playboy.

Už předtím se ale ukázala nahá i před kamerou. Nejvýraznější to asi bylo v jednom zahraničním filmu v roce 1994. Jmenoval se Vášnivé známosti 2, šlo o vysloveně erotické dílo a účinkovaly v něm i další české a slovenské herečky. Prý byly uvedeny v omyl, že se k nám tenhle snímek nedostane!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama