Záhadná stařenka slíbila pomoc

I když do něj byla zamilovaná, neměla u něj šanci. Hynek byl holkař a o obyčejnou Evu nestál. Pak se ale na scéně objevila záhadná a nemocná stařenka, která běh událostí jednou a provždy změnila.

Sousedovic dcera Eva byla vždycky zamlklá a stydlivá holka. Navenek příliš krásy nepobrala, ale srdce měla ze zlata. Byla velmi pracovitá a spolehlivá, proto, když chodila ještě do školy, najali jsme ji s manželem jako občasnou výpomoc do naší večerky, kde se seznámila s Hynkem, do kterého se až po uši zamilovala. Hynek byl rozmazlený sobec.

Cílevědomý egoista, o kterém bylo známo, že holky střídá jako ponožky.

Také vás může zajímat ...

Měl vysoké nároky, takže bylo jasné, že u něj obyčejná holka jakou byla Eva, nemá žádnou šanci.

Ošetřovala ji až do smrti

Když Eva vychodila zdrávku, začala pracovat jako ošetřovatelka v místní nemocnici. Jednou večer přivezli na její oddělení starou, velice zanedbanou, už téměř umírající ženu. Žila sama, neměla žádné příbuzné a byla velmi nemocná.

Na upozornění sousedů ji odvezli do nemocnice. Žádná ze sestřiček se o ni nechtěla postarat, neboť žena poměrně silně zapáchala. Eva se nabídla, že si ji vezme na starost. Stařenku umyla, oblékla a nakrmila.

Pravidelně se pak o ni starala až do její smrti. Krátce předtím než zemřela, došlo k zajímavé události. Jednou odpoledne, právě když Eva starou ženu ošetřovala, byl z chodby slyšet Hynkův hlas. Jako vždycky flirtoval se sestřičkami.

I když stařenka už téměř nevnímala okolí, zachytila Evino vzrušení. „Moje milá, já se ti odvděčím,“ řekla slabým hlasem. Ten večer zemřela.

Nehoda ho změnila

Týden nato měl Hynek autonehodu. Ve velmi vážném stavu byl převezen do nemocnice, kde pracovala Eva. Od kolegyň z intezivky se Eva dozvěděla, že se už možná nikdy nepostaví na nohy. Protože do něj byla stále bláznivě zamilovaná, nechala se přeložit na oddělení, kde Hynek ležel.

Vypadal zoufale. Ležel bez pohybu a bez chuti žít. Jeho stav se den ze dne zhoršoval a lékaři už přestávali doufat, že se uzdraví. Jediná osoba, která věřila, že se z toho dostane, byla Eva. Pečovala o něho nejen jako zdravotnice, ale i jako milující žena.

Chodila za ním každý den, povídala si s ním a dodávala mu chuť k životu. Po několika měsících se Hynkův stav opravdu začal lepšit. Uplynul rok a Hynek byl opět v pořádku! Dokonce začal i postupně chodit.

Za tu dobu se neuvěřitelně změnil. Stal se pokornějším, ohleduplnějším člověkem. Z bývalého proutníka byl najednou docela jiný muž. Dokonce, k překvapení všech, požádal Evu o ruku. Ta jeho nabídku samozřejmě přijala a teď už žijí osm let ve spokojeném manželství.

Možná si říkáte, že na příběhu není nic divného. Ale je… Jednou večer Hynek své ženě vyprávěl, jak k oné osudné autonehodě došlo. Jel po rovné silnici, lemované stromy, když se mu náhle před kapotou objevila stará, špinavá žena.

Musel stočit volant a najel přímo do stromu. Podle popisu té stařenky nebylo pochyb, že to byla právě ta, o kterou Eva pečovala, a která jí slíbila pomoc.

Miluše D. (58), Jeseníky

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...