Zahrádka na balkoně

Žijete-li ve městě a jste duší zahrádkář či zahrádkářka, je balkon vaším prostorem pro seberealizaci. I z malého balkonu nebo lodžie si můžeme vytvořit skutečnou oázu, třeba i uprostřed rušného města. Na balkoně dokážeme vypěstovat bylinky, zeleninu i některé druhy ovoce.

Předem bychom si však měli rozmyslet, zda vymezený prostor pojmeme jako užitkovou zahrádku či místo pro relaxaci nebo se rozhodneme pro moderní způsob pěstování a kompostování rostlin. Podle toho vybereme typy rostlin a další vhodné prvky.

Rozhodně potěšující zprávou je, že škůdci na balkónech jsou naprostou raritou.

Výběr rostlin a doplňků

Také vás může zajímat ...

Především musíte myslet na to, že bez půdy toho moc nevypěstujeme. Předem si tedy musíme rozmyslet, co budeme pěstovat, abychom si vyjasnili, co vše a v jakém množství si musíme zajistit. Inspirujte se našimi tipy na nákup, abyste na něco nezapomněli. Potřebujeme tedy půdu (substrát), nádoby na pěstování klasické či určené přímo pro tyto typy zahrádek.

Zajímavě se na balkoně může vyjímat nejen květináč či truhlík, ale i starý a klidně i děravý hrnec, smaltovaný kýbl, malé necky či džbán.

Pro výběr rostlin pamatujte na to, že důležitou roli hraje také orientace balkonu.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...