Zamilovaní manželé poslechli hlas svého srdce

Sympatičtí manželé si nikdy před sebou na nic nehráli s nesnažili se předělat toho druhého k obrazu svému.

Herečka Dana Morávková (49) je už téměř čtvrt století provdaná za klavíristu Petra Maláska (56). Jejich manželství je vzorem pro mnoho lidí, kteří se ptají, jaký mají recept na šťastné soužití.

Také vás může zajímat ...

Dana Morávková (49), hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, je za svého manžela Petra Maláska (56) provdaná už dvacet čtyři let. Jejich láska je prý stejně silná, jako na počátku, takže jsou pro ostatní velikým vzorem.

Sama herečka má zdánlivě prostý recept na manželské štěstí. „Vztah je o srdci, lásce, ale i toleranci, porozumění,“ říká Morávková a dodává, že jim dvěma to klape především proto, že se nikdy nesnažili jeden druhého předělat.

Vede pestrý a náročný život

Půvabná Dana byla už od dětství velice činorodá. Jako malá holčička na hodiny baletu a krasobruslení, kterému se jako choreografka různých muzikálů na ledě stále věnuje. Tím ale její aktivity nekončí.

Morávková dokonce navrhuje kabelky, takže vede velmi pestrý a náročný pracovní život. Daně to ale rozhodně nevadí. Jako velmi společenská dáma totiž potřebuje mít okolo sebe stále plno lidí.

S tím možná souvisí i skutečnost, že se jako dospívající dívka rozhodla pro dráhu herečky. Morávková v letech 1989-1993 vystudovala herectví na pražské DAMU a hned poté choreografii na HAMU. To už měla za sebou první role před filmovou a televizní kamerou.

Jejich seznámení bylo jako z pohádky

Nadějná herečka se brzy zabydlela v pohádkách, z nichž můžeme jmenovat alespoň tu nejznámější Z pekla štěstí. Od roku 2009 se pak začala objevovat i v jednom z našich nejpopulárnějších televizních seriálů, v Ordinaci v růžové zahradě 2.

V té době už byla provdaná za vynikajícího klavíristu a skladatele Petra Maláska. A jak se ti dva vlastně poznali? Sama herečka dnes tvrdí, že jejich seznámení bylo doslova pohádkové.

První setkání těchto dvou známých osobností totiž proběhlo téměř jako v románech červené knihovny. Půvabná herečka tehdy kráčela po zámeckých schodech, když se na jejich konci objevil právě Petr. Ačkoli bylo všude kolem plno lidí, Dana měla v tu chvíli oči jen pro Petra.

Jaké je kouzlo jejich manželství?

Tato romantická scéna se odehrála na koncertu v Olomouci, kde vystupovala Hana Hegerová (89) a Malásek jí při zpěvu doprovázel na klavír. Protože se tehdy Petr do Dany zamiloval na první pohled, začali spolu ti dva brzy chodit.

Svatba sympatického páru proběhla v roce 1996 a o dva roky později se šťastným manželům narodil jediný syn Petr (22). I když od té doby uběhlo už mnoho let, Dana a Petr mají stále oči jen jeden pro druhého.

„Věřím tomu, že každý člověk má někde na světě svůj ideální protějšek,“ říká Morávková a dodává, že oni dva zkrátka „jen“ poslechli hlas svého srdce. Herečka je dnes přesvědčená, že kouzlo jejich manželství spočívá především v přirozenosti. Oni dva si před sebou nikdy na nic nehráli a netlačili na toho druhého, aby ho změnili k obrazu svému.

Syn s nimi vyráží do společnosti

Petr Malásek je od přírody naprosto nekonfliktní člověk, takže manželé nějaké větší hádky rozhodně nepěstují. Pokud ale přece jen hrozí, že by u nich doma mohlo být dusno, stáhne se Petr raději do své pracovny.

Tam prý počká, až z něj všechno vyšumí a on bude mít zase chladnou hlavu. Rodinná idyla se pochopitelně promítla i do vztahu rodičů a jejich jediného syna Petra. Ten má totiž na rozdíl od svých některých vrstevníků s rodiči především kamarádský vztah a rád s nimi vyráží na dovolené a do společnosti.

Všichni tři také milují výlety na kolech po krásné české krajině. V takových situacích Dana rozhodně nezapře, že je především atraktivní a elegantní dáma. V klasickém cyklistickém oblečení byste ji nepotkali, protože má pocit, že jí nesluší. Herečka si mnohem raději oblékne nějaké módní tričko a kraťasy.

Užívají si rodinného života

Dana a Petr si tak stále užívají spokojeného rodinného života. Navíc, jak je všeobecně známo, nouzí rozhodně netrpí. Úspěšné Morávkové se zatím daří vše, na co kdy sáhla. Od osmdesátých let jde neustále z role do role a navíc se brzy zabydlela v televizních seriálech.

Velkou popularitu jí přinesly už Rodinná pouta, krátce na to přišly Velmi křehké vztahy a pak stále oblíbená Ordinace v růžové zahradě 2. Ta Morávkové přinesla nejen neutuchající lásku fanoušků, ale doslova pohádkové honoráře, což podnikavá herečka dokázala využít ve všech směrech.

Morávková je tak k vidění v různých reklamních kampaních a také se stala tváří firmy, která vyrábí luxusní kabelky. Později pro ně dokonce začala s úspěchem některé modely navrhovat. Ani život v luxusu však Danu nemůže ochránit před starostmi, jaké mají ostatní lidí.

Zdědila několik domů a pozemky

Už v roce 2013 se herečka dozvěděla, že její strýc Jan Morávek (†68) žije v hrozných podmínkách. Protože ho od svých pěti let neviděla, bylo toto zjištění pro ni doslova šokující.

Tím spíš, že poměrně bohatý strýček měl evidentně svůj vlastní svět a o názory svého okolí se vůbec nezajímal. Když byl pak za asistence policie převezen do nemocnice, celá situace se poměrně vyhrotila.

Jakmile se o tom Dana dozvěděla, okamžitě se snažila svému strýčkovi pomoci. Když o dva roky později strýc v nemocnici zemřel, zdědila po něm Dana v obci Vrchoviny několik domů a lukrativní pozemky.

Milá a skromná dáma

To ale rozhodně neznamená, že by se Morávková svým bohatstvím, ať už vydělaným, nebo zděděným, někdy chlubila. Lidé, kteří měli to potěšení se s ní osobně setkat, vždy hovořili o tom, že je to velice milá a skromná dáma.

O Daně je navíc známo, že má srdce na pravém místě a že se pro dobrý účel neváhá i trochu svléknout. Sympatická herečka na konci loňského roku nafotila odvážné snímky pro charitativní kalendář VDN splň si sen, jehož výtěžek byl použit na pomoc některým dětem z dětského domova.

Je do ní pořád zamilovaný

Jak se její fanoušci shodli, Morávková na nich byla opravdu sexy. Zároveň všem ukázala, že s přibývajícími lety opravdu krásní. Své o tom jistě ví i její manžel Petr Malásek, který je do své půvabné manželky stále zamilovaný.

Protože se oba řídí osvědčeným heslem, že člověk nemá žít minulostí ani budoucností, ale přítomností, je jejich manželství stále šťastné a spokojené.

Není odkázaná na manželovi výdělky

Je zřejmé, že se Daně Morávkové daří nejen jako herečce. Díky své popularitě se stala tváří mnoha známých značek, takže své rodině může dopřát život v luxusu. Spolu s manželem a synem tak už přes deset let bydlí v přepychovém bytě na Praze 10.

Zatímco jiné celebrity prchají z města, Morávková si život ve velkoměstě užívá. Často totiž musí být na natáčení už v pět hodin ráno, takže je ráda, že nemusí dlouho cestovat. A jaké je vlastně bydlení jedné z našich nejpopulárnějších hereček?

No přece plné světla a jednoduchých a elegantních tvarů. Její nejoblíbenější místností je pak pochopitelně obývací pokoj, kde se učí texty a může být pohromadě se svou rodinu. Dana jistě zbožňuje i svou šatnu, protože má skutečně rozsáhlou garderóbu.

Není divu, že je Petr Malásek na svou manželku skutečně hrdý. Vždyť má vedle sebe půvabnou a soběstačnou ženu, která není odkázaná na jeho jistě nezanedbatelné výdělky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama