Západ slunce, hukot moře. To se pak člověk zamiluje hned

Nápadně krásná blondýnka křtěná Vltavou mohla klidně odmala snít o tom, že se stane nejznámější českou moderátorkou – však by se jí to také splnilo.

Ale jeden sen se jí kupodivu nesplnil. Málokdo ví, že Lucie měla i herecké ambice, a ne jen tak obyčejné. Toužila zahrát si princeznu. Před mnoha lety se jí zachtělo ztvárnit hlavní roli v pohádce Princezna ze mlejna režiséra Zdeňka Trošky (66).

Také vás může zajímat ...

Protože měla doma zrcadlo, nejspíš si myslela, že má roli v kapse. “Řekl mi, že bych se hodila spíš na pláž než do mlejna, čímž můj casting skončil,” zavzpomínala moderátorka a dodala: “Byla jsem tehdy hodně mlaďounká, bylo mi asi sedmnáct let.

Dodnes se tomu smějeme, když se potkáme.” Zdeněk Troška má pro své odmítnutí logické vysvětlení: “Potřeboval jsem dívku krev a mlíko, nikoli aristokratku, která by z fleku mohla pracovat v nějakých italských přímořských lázních.

Lucka, přestože měla hezkou tvářičku, nepřipadala v úvahu.” Holčička s hezkou tvářičkou vystudovala gymnázium a pak si přála studovat na Karlově univerzitě obor sociální práce, ale nebyla přijata, vystudovala tedy Vyšší odbornou školu publicistiky.

K jejímu dětství se pojí tragédie. Luciin otec, nadaný sólista baletu Československé televize, se zabil v autě v době, kdy byla Lucie ještě malá holčička. Soutěžila s Lenertovou? O blondýnku byl ze strany mužů velký zájem, jako vážná známost se jevil vztah s golfistou Alanem Babickým (52).

Ti dva spolu byli dlouhých devět let a rozcházeli se a zase se k sobě vraceli celý jeden rok. A nebyl by to ani hokejista Jaromír Jágr (47), aby si Lucii nevyhlédl a nepočíhal si na ni. Atraktivní známé mladé ženy jsou evidentně jeho šálkem čaje.

Letní hokejovou přestávku v roce 2004 využil k dobývání Lucie, která v té době už byla populární tváří televize Nova. Noviny se předháněly ve spekulacích, zda je Lucie jen pomíjivá letní láska, anebo vážná známost, která předchází svatbě.

Luciina kolegyně Nicol Lenertová (44) k tomu s kapkou zlomyslnosti podotkla: “Byla to jen otázka času. Lucie vždycky musela mít všechno, co jsem měla já, a myslím, že Jaromír je to poslední, co jí ještě chybělo.

Když jsem si koupila auto, pořídila si hned to samé, jen jsem si nechala udělat umělé nehty, přišla s nimi za pár dní také. Připadalo mi, že se mnou soutěží. Teď má další bod.” Lucie se však stala jen další čárkou v Jágrově zápisníku, tahle partie snů jí utekla do Ameriky za hokejem a jinými láskami.

Později se na scéně objevil snědý Niko Papadakis. Díky kalendáři Řecký podnikatel provozuje na Krétě cestovní kancelář. Seznámení s ním nepostrádalo romantiku hodnou amerických filmů.

“Bylo to krásné a vzpomínám na to moc ráda, protože to bylo krásných čtrnáct dní strávených v Řecku, kde vznikly nádherné fotografie,” říká moderátorka o fotografování pro kalendář v roce 2008.

“Byli jsme tam s úžasným týmem lidí, v pěkném prostředí, bylo o nás krásně postaráno a vznikl kalendář, který měl velký úspěch. A díky tomu kalendáři jsme se seznámili s mým bývalým partnerem, takže mám díky němu i báječného syna,” vzpomíná atraktivní blondýnka.

K seznámení tudíž došlo na ostrově Kréta a o vnadnou moderátorku bylo skutečně krásně postaráno, dokonce do té míry, že neplánovaně otěhotněla. Zdá se, že zmíněná cestovní kancelář poskytuje skutečně nadstandardní služby.

Své udělalo též romantické prostředí. Oslnivý západ slunce, uklidňující šumění moře, cvrkající cikády, sklenka růžového vína, to se člověk zamiluje daleko snáz než třeba v zaprášeném Karlíně. Jenže ono se to neobešlo bez následků.

A zatímco majitel “cestovky” se domníval, že si bude dál spokojeně transportovat na ostrov další a další mladé blond turistky, Lucie už ho vnitřním zrakem viděla v Praze vyvařovat kojenecké lahvičky a nakupovat chrastítka a plenky.

Jejich představy se diametrálně rozcházely. Chlapeček Lucas (10) se narodil v prosinci 2008 v Praze. Verze pro novináře Když Lucie zjistila, že je těhotná, zářila štěstím. “Ano, miminko bylo plánovné a jsme rádi, že se to takhle podařilo,” tvrdila bez mrknutí oka novinářům.

Ale vzhledem k tomu, že se miminko narodilo v prosinci a Lucie s Nikem se seznámili téhož roku v létě, o nějakém plánování lze hovořit jen stěží. V té době se moderátorka učila rozlišovat mezi verzí pro média a svým skutečným životem.

Nutno říci, že verze pro média byla od reality značně vzdálená. Partnera líčila jako beznadějně zamilovaného budoucího tatínka, který se už vysloveně třese na krásy rodinného života, zařizování společného hnízdečka a péči o miminko.

Ve skutečnosti vyděšený Řek patrně uvažoval o jediném: jak co nejrychleji prásknout do bot a vrátit se zpátky do svého staromládeneckého života spokojeného majitele cestovní kanceláře, který si vozí na ostrov dobře vyvinuté turistky.

“Vše špatné je k něčemu dobré,” říká dnes Lucie. “Bude to znít jako klišé, ale život rychle letí a není potřeba si ho znepříjemňovat.” Utekl jako zajíc Představovala si, že stráví život jen s jediným partnerem a tatínkem svých dětí, její představy vzaly rychle zasvé.

Přesto byla tvrdá. Novinářům barvitě líčila, jak idylicky si s řeckým tatínkem syna Lucase žijí, jak si rozumějí, jak cestují, jak se spolu učí komunikovat. Jak se později ukázalo, Řek ji opustil ještě v době, kdy byla v jiném stavu.

Vše proběhlo v takovém utajení a tak spiklenecky, že si celý národ myslel, že oblíbená moderátorka vede šťastný rodinný život – tak to Lucie ostatně líčila. Častou partnerovu nepřítomnost vysvětlovala pracovní zaneprázdněností – má přece na Krétě svůj podnik, svou práci.

Také syn, aspoň Lucie si to myslí, rozchod rodičů vlastně ani pořádně nezaznamenal. “My jsme s Nikem žili dlouhou dobu na dálku, takže pro malého vlastně žádná nová situace nenastala,” vysvětlila Lucie.

“Pořád má maminku a tatínka, se kterým si často voláme. Nevyrůstá v konfliktním prostředí.” Hledají společnou řeč Zdá se, že Lucie a Lucasův tatínek skutečně našli společnou řeč, přinejmenším kvůli synovi, s nímž moderátorka často jezdí na Krétu za tatínkem.

Ten se o syna upřímně zajímá a věnuje se mu. Lucie se však zpackaným vztahem nijak nepoučila a i napodruhé si vybrala zcela nevhodného partnera. Svou chybu zopakovala se vším všudy, jak se říká, v bledě modrém.

K smrti se zamilovala do kolegy, který typově připomínal jejího Řeka – až na to, že byl z Prahy a o deset let mladší než Lucie. Love story dopadla, jak dopadnout musela: do dětského pokojíčku přibyla tentokrát holčička Linda (5), s jejímž otcem Michalem Hrdličkou (30) musela Lucie rovněž najít společnou řeč, přinejmenším kvůli dívence Lindě.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...