Zaplála mezi nimi znovu stará vášeň?

Stará láska nerezaví. Bývalý herecký pár spolu točí populární seriál a oba si náramně rozumějí. Mohou se z nich opět stát životní partneři?

Exmanželé Dana Batulková (62) a David Prachař (62) už mají léta mnohem mladší partnery. Zášť, alespoň na povrchu, už pominula, a dokonce se zdá, že si opět rozumějí. Zasahuje jim Slunečná do jejich dnešních vztahů? A může mezi Danou a Davidem vzniknout zase něco nového?

Možná je to tím, že od definitivního rozvodu herečky Dany Batulkové (62) a herce Davida Prachaře (62) uplynulo už více než sedmnáct let, ale ze svého účinkování ve Slunečné nedělají ani jeden velkou vědu. Ona hraje manželku starosty Lídu Vackovou, on hraje jejich souseda Leoše Kratinu – podle scénáře spolu mají utajeného syna, jehož hraje Jan Plouhar (38).

Také vás může zajímat ...

Před kamerou spolu dlouho jenom konverzovali, což nepředstavovalo nejmenší problém, jsou koneckonců profíci a dávné nepřátelství vychladlo. Mnohem víc oba trápilo, když bylo natáčení kvůli viru několikrát přerušeno, některé scény se rušily, jiné odkládaly.

Jenomže už z podstaty věci bylo jen otázkou času, kdy vzájemné dialogy přestanou stačit a scenáristé jim napíší nějakou „ostrou akci“.

A skutečně: její intrikánská a pramálo sympatická Lída se, světe, div se, stala opět milenkou souseda Leoše, a o fyzické kontakty tudíž není nouze. Na obou přitom bylo prý v pauzách znát, že z toho mají prazvláštní pocity, Dana nějakou dobu raději mlčela, zatímco její exmanžel se z toho snažil nějak vymluvit, ostatně jak to také komentovat jinak než za pomoci hereckých vtípků a srandiček…

My to zvládneme,jsme přece profíci

„Dá se to,“ komentovala herečka se značnými rozpaky miliskování s exmanželem. „Já myslím, že se to tak vždycky říká, jako že čas, ono je to pravda. Že vlastně člověk už po těch letech nemá ty emoce, které samozřejmě má každý, to nejsou snadné situace.

Takže byly, ale po těch letech už je to odplavené všechno,“ řekla poněkud nesouvisle, ale každý věděl, co má na mysli.

Prachař, v seriálu drobný zemědělec, který si tyká se svým traktorem, scény veřejně nekomentoval raději vůbec. Kdo by ovšem nevěděl, že bývali životními partnery a nerozešli se v dobrém, nic by nepoznal, chovají se k sobě přívětivě a korektně – prostě jako kolegové na place.

Nějakým obnovením bývalého vztahu by oba v okamžiku hodně ztratili a nic nezískali a o zemětřesení v soukromí zjevně nestojí ani Dana, ani David.

Prachařovo oko semtam zálibně spočine zejména na pohledné zrzce Denise Nesvačilové (29), která do seriálu nastoupila teprve nedávno, zatímco Dana má také k zálibnému monitoringu mnoho mladých tváří od Marka Lambory (25) až po zmíněného seriálového syna Štěpána alias Jana Plouhara (38)…

Oba mají už zcela jiné starosti

Batulkové by momentálně zcela stačilo ke štěstí, kdyby se jejich společná dcera Mariana Prachařová (26) zbavila poruchy příjmů potravy, tzv. ortorexie, spočívající v úzkostlivém vyhledávání tzv. zdravých biopotravin, a zajistila si nějaký stálý příjem – zatím příliš nezazářila ani jako zpěvačka, ani jako herečka.

Možná jen neměla štěstí, kdoví, každopádně teď zůstala matce na krku.

A úlevu Daně nepřinesl ani uzavřený rozvod syna Jakuba Prachaře (37), který, jak se ukazuje, tak úplně uzavřený není, zbývá totiž dořešit „maličkost“ – peníze.

Herečka má oprávněné obavy z toho, že z manželství s Agátou Hanychovou (35), které přenechal novou vilu v Praze-Suchdole, vyjde finančně oholen, zkrátka že nezíská tolik peněz, kolik by měl.

Nemluvě o partnerském životě jejích blonďatých andílků, který připomíná trosky. Zejména v Jakubově případě se herečka nemůže příliš okatě angažovat, protože by už nemusela vidět také typicky blonďatou vnučku Miu (3), kvůli které syn se snachou svého času manželství dočasně zachránili. I tak ji Dana ke své lítosti vídá velmi málo.

Pode mlejnem, nade mlejnem

A možná ještě větší starosti řeší David Prachař, který si se svojí éterickou manželkou Lindou Rybovou (45) stihl pořídit další tři potomky v dosud nevýdělečném věku, Josefínu (15), Rozárku (16) a Františka (13), a k tomu všemu koupit a nákladně zrekonstruovat starý mlýn u zákeřné říčky Kocáby v Malé Lečici.

Kvůli tomu má jistotu, že se zastaví nejdřív v sedmdesáti, ale možná i později, zkrátka dokud ptáčátka nevyletí z hnízda. Zda má ke všem stresům, jež přináší koronavirus, děti a práce, jíž hrozí každým dnem další zákaz činnosti, ještě kapacitu obluzovat další potenciální mladé nebo starší milenky, o tom lze s úspěchem pochybovat.

Do života by mu tyhle radosti mohly přivést další ostrou zatáčku, kterou by uznávaný herec už nemusel vybrat. Jeden životní veletoč už zažil (a částečně odpovědná je za to i jeho bývalá manželka, která v devadesátkách žila s jiným mužem) .

Může ho těšit aspoň to, že dcery mají zcela jiné než umělecké nadání, takže v budoucnu nebudou mít takové starosti, jaké má teď on. Manželka Linda si role mnohem více vybírá, a proto teď žádnou nemá. Netočí seriály a natáčení dvou filmů, kde hraje vedlejší role, jsou dočasně pozastavená…

Dana je pořád atraktivní partie

Naproti tomu jeho bývalka Batulková hmotné starosti už skoro nemá. Peníze jí zajistily nejen restart kariéry, která se jí rozběhla s Comebackem a s vítězstvím ve StarDance, především ale žije v pěkném domě po rodičích v Kolodějích na východních hranicích Prahy.

A nikoli sama, i ona má mladšího partnera, divadelníka Ondřeje Zajíce (48), který donedávna šéfoval. Městským divadlům pražským a dnes působí na pražské DAMU.

Dana ho poznala před čtrnácti lety, doteď spolu žijí na hromádce, herečka se už vdávat nechce. Zjevně se v případě rozchodu obává o majetek, se kterým počítá pro své dva potomky. Velkou část majetku má uloženu za oknem, ve formě mnoha hektarů pozemků kolem domu, na které už údajně číhají bohatí investoři.

Vydělá na svých velkých pozemcích?

Už jednou se tu mělo stavět golfové hřiště. Vypadá to, že kdyby Prachař před lety přemýšlel dopředu, tak od ženy neutíká, jenže ona sama od něho předtím na dva roky utekla – žila v druhé půli devadesátek s divadelním producentem Jankem Uhrinem (64), i když kolem rozvodu se pak tvářila jako lilie Jenže toto už je prehistorie, na niž se dnešek neptá.

Jednou tu motanici budou jejich děti vysvětlovat vnoučatům a je otázka, zda je to vůbec ještě bude zajímat.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama