Zářivý úsměv díky ovoci

Krásně bílých zubů můžete dosáhnout i díky některým druhům ovoce, ideálně jako součást zubních past.

Kokos

Také vás může zajímat ...

Kokosový olej patří mezi zdravé potraviny, které prospívají nejen celému organismu, ale i zubům a dásním. V ústech působí především protizánětlivě, ale navíc dokáže zuby i účinně bělit. Zkuste ho v tuhém stavu nanést na zubní kartáček a použít jako zubní pastu; ještě efektivnější je ale přírodní zubní pasta s kokosovým olejem.

Banán

Samotné pojídání banánu k bělosti zubů nepomůže, to obstarají banánové slupky. Použijte je k mechanickému čištění zubů, nebo si pořiďte zubní pastu s obsahem extraktu z banánu. Ten pomáhá zklidňovat dásně a má i jemný čisticí efekt.

Ananas

Ananas obsahuje bromelain, což je směs přírodních enzymů, které zpracovávají stravitelné bílkoviny a narušují jejich strukturu. Zubní pasty obsahující bromelain výrazně snižují výskyt zubních skvrn a zabraňují jejich dalšímu vzniku.

Papája

Papája má antioxidační účinky. Obsahuje karoteny, vitaminy C, E a skupiny B, minerální látky, vlákninu a enzymy. Extrakt z papáji jako součást přírodních zubních past dokáže odstranit plak a šetrně leští sklovinu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama