Zásadu, že každému dítěti dá jinou matku, porušil Bolek Polívka až s poslední partnerkou!

Svoji současnou partnerku poznal jako brigádnici za barem!

V červenci 2019 oslavil oblíbený herec, bavič a mim Bolek Polívka (70) významné jubileum. Za svůj dosavadní život toho stihl opravdu hodně, a to i v osobním životě. Se čtyřmi ženami má celkem šest dětí.

Přáním rodičů Bolka Polívky (70) bylo, aby se stal doktorem. To jim nesplnil, i když zrovna jeho tatínek se tomu nemusel moc divit. Právě on totiž uvedl svého syna do světa divadla, i když se jednalo jen o ochotnickou scénu.

Také vás může zajímat ...

Slavný mim a herec dodnes na své rodiče myslí před každým představením – a také na své dva bratry, kteří už nejsou na světě. Vůči tátovi cítí trochu výčitky kvůli tomu, jak se za něho v dětství styděl. Nejednalo se o chování, ale o věk. Otec byl totiž výrazně starší než tatínkové jeho kamarádů a chodil s hůlkou.

Holky balil s Donutilem

Místo medicíny, o které snili jeho rodiče, zamířil Bolek studovat činohru a pantomimu na brněnskou JAMU. Ukázalo se, že své schopnosti odhadl správně. Zejména v pantomimě, která je mezinárodně srozumitelná, dosáhl světových úspěchů. Byl i autorem svých představení a dokázal s nimi vyprodávat evropská jeviště.

Jako správný bohém samozřejmě prožíval i bouřlivý soukromý život. Se svým kamarádem Miroslavem Donutilem (68) se chlubili, že měli možná více žen než slavný svůdník Casanova. Možná to byla humorná nadsázka, ale určitě ne tak moc vzdálená od pravdy. Bolek nepatřil nikdy k plakátovým krasavcům, ovšem to mu v balení žen nebránilo.

Dokázal je očarovat svým hereckým uměním a citáty od klasiků. V jednom rozhovoru prozradil: „Měl jsem dojem, že když mě ženy uvidí na jevišti, řeknou si: Jaký pozoruhodný chlapík.“ A ony si to opravdu říkaly. Až postupem času Bolkovi došlo, že nejdůležitější je probudit v partnerce důvěru.

„Aby měla pocit, že s tímhle člověkem chce mít děti, že by s ním určitě o nic nepřišla,“ upřesňoval. „Když si pomyslí: ten je nejen usměvavý, ale i seriózní. Komik, a ještě toho tolik ví!“

Ženil se jen dvakrát

Na přízeň žen si tedy Bolek rozhodně nemohl stěžovat. Nadprůměrný byl i počet jeho vztahů, o kterých se veřejně vědělo. Kdysi prohlásil, že pro každé své dítě si přeje mít jinou matku. Začal to důsledně naplňovat. Jeho bilancí je šest potomků se čtyřmi různými ženami.

Své „ano“ ale řekl jen dvěma z nich. S první ženou Stanislavou měl dceru Kamilu (44), která se stala úspěšnou scénografkou. Během natáčení filmového muzikálu se sblížil s herečkou Evelynou Steimarovou (74). Narodila se jim dcera Anna (40), která podědila Bolkovy geny a dnes je velmi oblíbenou herečkou.

Její otec byl prý sice trochu rozladěn, když se dozvěděl, že i na druhý pokus zplodil dceru, ale čas mu ukázal, jak se spletl. Syna se dočkal Bolek až ve svém druhém manželství, které bylo opravdu netypické.

Za minulého režimu se nestávalo moc často, aby se někdo ze západních zemí dobrovolně provdal do Československa. Jenže pouto mezi slavným mimem z Vizovic a krásnou Francouzkou Chantal Poullain (62) bylo natolik silné, že prý by s ním bývala šla klidně i na Sibiř.

Oba byli moc tvrdohlaví

Chantal chtěla studovat herectví v Americe. Stačilo jediné setkání s Bolkem ve Švýcarsku, kde zrovna vystupoval, aby totálně změnila své plány. Odjela se svojí láskou do země, která pro ni byla cizí, neznámá, a jak sama uvedla, po všech stránkách studená. Žili tady nevázaným životem umělců bez toho, aby si řekli své „ano“. To udělali až v roce 1987.

Dva roky nato se Bolek dočkal syna Vladimíra (30). Pokud by nedošlo v listopadu 1989 ke změnám, které dovolily populárnímu herci plnit si své sny, možná by s Chantall byl dodnes. Takhle se ale rozhodl vybudovat si svoji vlastní farmu a tam žít, což se manželce, která byla spíše městský člověkem, nelíbilo.

A protože jsou oba narozeni v ohnivém a temperamentním znamení Lva, svůj odlišný pohled na životní styl řešili často až moc zbrkle. Chantal se odmítla vzdát své kariéry a odejít na farmu a tak následoval rozvod. Později francouzská herečka pochopila, že jednala s příliš horkou hlavou, ale Bolka zpátky už nezískala.

Nouzové přistání

Farma dlouho přinášela Bolkovi potěšení a radost, ale jak se říká, všeho do času. Řadu let si splnění svého snu užíval. Bydlel v místě, které mu poskytovalo jak možnost relaxovat, tak možnost pracovat. „Člověk si tady uvědomuje, že na světě není sám. Když je obklopený zvířaty a dobrými lidmi, je mu dobře,“ konstatoval Bolek.

Na farmě se točily pořady a konaly různé akce. To všechno stálo peníze. Těch bylo nejprve dost, ale potom začalo ubývat návštěvníků a příjmy se tenčily. Bolek chtěl svoji farmu vylepšit, aby znovu lidi přitáhl. Stálo to hodně milionů. Některé z nich byly z dotací Evropské unie.

Rozpočet přestavby byl nakonec o dost překročený a z Bolka se stal dlužník. Bylo to nepříjemné pro něho osobně i pro firmy, které chtěly své peníze. Život na milované farmě tak nakonec skončil nepříjemně a Bolek z toho byl hodně smutný. „Je to takové nouzové přistání. Můj osobní krach určitě ne, ale krach podniku, krach snu,“ řekl zdrceně novinářům.

Z místa, které bylo tak hojně navštěvované a stalo se téměř kultovním, se pak stal osiřelý objekt. Jeden čas herci hrozil dokonce osobní bankrot, ale tak daleko věci naštěstí nedošly. Vzhledem k jeho dalším aktivitám a úspěchům se mu i po nepříjemném životním debaklu daří dobře.

S Marcelou už zůstane

Svoji zásadu, že každé jeho dítě bude mít svoji vlastní matku, nakonec Bolek nedodržel. Jeho osudovou partnerkou, se kterou má potomky hned tři, je Marcela Černá (50). Ve zralém věku si populární herec konečně užíval otcovství, na které neměl u předchozích dětí kvůli svému pracovnímu vytížení tolik času. Marcelu poznal jako brigádnici za barem.

Hned se do ní zamiloval. Tehdy jí bylo dvaadvacet let a Bolek by mohl klidně být jejím otcem. Věkový rozdíl ale nehrál žádnou roli. Vztah nezačal hned, Marcela odjela do Německa a teprve, když se vrátila a zašla se na Bolka podívat do divadla, začal jejich velký životní příběh, který trvá dodnes.

Marcela nejprve měla v plánu věnovat se rovněž hraní, ale po roce chození do soukromé školy prý pochopila, že lépe než špatnou herečkou je stát se dobrou hospodyní. Bolkova současná partnerka je tak ženou, s níž strávil ve vztahu nejvíc času. Měnit už v sedmdesáti letech asi nebude.

Nemá k tomu vlastně ani důvod. Marcela ví, že svého partnera nepředělá. Kdykoliv mívala takové tendence, prý na ni Bolek výmluvně mrkl a řekl, ať neučí orla létat. „Nepotkali jsme se ve dvaceti, ušli jsme předtím každý svůj kus cesty a já jeho minulost musím respektovat,“ prohlásila.

Zatím se ze strany svého slavného partnera nedočkala oficiálního „ano“. Vzhledem k tomu, že toho spolu prožili opravdu hodně a mají tři děti – a samozřejmě i vzhledem k věku Bolka Polívky – se dá očekávat, že tenhle vztah je opravdu už napořád.

První klaunský nos mu vyrobil jeho otec!

Oblíbeného herce si často spojujeme s červeným klaunským nosem. Ten si poprvé nasadil už ve čtyřech letech a vlastnoručně mu ho vyrobil jeho otec. Tatínek byl drogistou v lékárně, ale kdysi si přál stát se hercem.

„Jenomže se mu to nepodařilo, poněvadž rodina zaplatila nějakého potulného herce, aby tátu od toho snu odradil. A ten najatý herec mu tedy vysvětlil, že má příliš slabý hlas a že nemůže být profesionál,“ prozradil Bolek v jednom rozhovoru. Úspěchů svého syna se ale otec nedožil, zemřel, když Bolkovi bylo osmnáct.

Vzal si Chantal v Americe, jenže u nás to neplatilo!

Ačkoliv se Bolek Polívka oženil dvakrát, ve skutečnosti vlastně zažil svatby tři. Dvě z nich přitom byly s Chantal Poullain. Ta první se odehrála v Americe, jenže neměla platnost v tehdejším Československu.

Bolek a Chantal si tedy svatbu museli u nás zopakovat. Reagovali na to po svém, měli pro sebe formulaci: „Beru si tě podruhé a naposledy“. Rozvodu, který pak následoval, lituje druhá Bolkova žena dodnes a často si vyčítá, že tehdy měla více bojovat.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...