Zastavte čas a mějte znovu mladistvou pleť

Stárnutí se prostě zastavit nedá. Co pro to ale můžete dělat, abyste ho alespoň zpomalila a vypadala mladě co nejdéle?

Některé rostliny jsou dobré pro citlivou, jiné pro stárnoucí suchou pleť. Vybírejte z nepřeberného množství přípravků podle toho, co obsahují právě proto, aby dodaly vaší pleti to, co nejvíc potřebuje.

Také vás může zajímat ...
  1. Vzácná damašská růže

Získává se z ní poměrně vzácný extrakt, který se v kosmetice používá hlavně na citlivou pleť. Tato růže se pěstuje na Blízkém východě či severu Afriky a hodí se zvláště pro suchou pokožku, kterou nedráždí, ale naopak zklidňuje. Navíc působí antibakteriálně a dodává pleti svěží vzhled.

  1. Zázračné plody rakytníku

Rakytník je rostlinou, která bývala možná trochu opomíjená, ale v dnešních dnech se jí zase dostává zaslouženého obdivu. Olej z její dužiny má protizánětlivé účinky a je taktéž skvělou variantou v přípravcích na citlivou suchou pleť. Výborným pomocníkem je také u stárnoucí pleti, které navrací potřebnou svěžest.

  1. Vsaďte na plody černého rybízu

Dost možná vám roste i na vaší zahrádce nebo balkóně. Jen jste vůbec nemusela tušit, že černý rybíz je výborný také v kráse. A to především díky svým antioxidačním účinkům. Jestli vám ale jde hlavně zpomalit pokročilé vrásky, neměl by vám doma v žádném případě chybět olej z jeho semínek.

Ten působí nejen proti postupnému stárnutí, ale i proti unavené a mdlé pleti.

Rybíz má antioxidační účinky.
  1. Rozmarýn nejen do kuchyně

S rozmarýnem se nejčastěji potkáte v kuchyni. Přitom má své zastoupení také v kosmetice. Je totiž protizánětlivý a má zpevňující účinky. Už na první pohled tak dokáže pleť omladit. Mimo jiné ho můžete použít pro zmírnění otoků a na podporu prokrvení.

  1. Avokádová maska

Co by to bylo za výčet zázračných rostlin, kdyby v něm chybělo chutné a hlavně pro pleť prospěšné avokádo? Toto ovoce je bohaté na vitamíny A, D a E můžete ho na pleť nanášet klidně jen samotní, nebo si z něj připravte jednoduchou masku s trochou tvarohu, jogurtu a medu.

Avokádo je nejen zdravé k jídlu, ale může pomoci i vaší pleti.

  1. Brusinka umí víc

Že jste ji doposud používala pouze na problémy s močovým měchýřem? Její účinky ale sahají daleko dál. Pleti totiž prospívá i olej z jejich plodů, který obsahuje vitamin E, omega-3, omega-6 a omega-9 mastné kyseliny.

Pokožka nejčastěji stárne vlivem slunečního záření a právě to brusinky zpomalují. Kromě toho také zpevňují kolagenní vlákna, která zaručují pružnost pleti.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama