Zatočte jednou provždy s vadami pleti

Ne každá z nás má od přírody hladkou a dokonalou pleť. Nemusíte si ale zoufat!

Ať už vás trápí jakýkoli nedostatek vaší jemné pokožky – od pigmentových skvrn přes vrásky až po zašedlou pleť – nezoufejte! Máme pro vás řešení! Nestačí se totiž pouze nalíčit a snažit se vše zakrýt make-upem. Základem je dostatečná péče o pleť. Je ale potřeba vědět, jak na to.

Nemusíte být vyučená kosmetička, abyste dosáhla toho, že vaše pleť bude zase bez chybičky. Existuje na to ale postup. Nejprve byste se měla poradit s odborníkem, jaký typ pleti vlastně máte a jaké vady na kráse vaší pleti vás vlastně trápí. Pokud se jedná pouze o drobné kosmetické nedostatky, můžete se do nápravy pustit beze strachu, hned a úplně sama.

Také vás může zajímat ...

1. Nestyďte se nechat si poradit

Žádný učený z nebe nespadl. Proto není nic špatného na tom, že si zajdete za kožním lékařem nebo specializovanou kosmetičkou do salonu a nejprve zjistíte, jaké konkrétní problémy vás s pletí trápí. Teprve podle toho se pak totiž můžete pustit do nelítostného boje. Hlavním kritériem je to, jestli jsou vaše vady na kráse zdravotního rázu, nebo se jedná jen o menší nedostatky.

V prvním případě byste měla co nejrychleji vyhledat lékaře a nepodceňovat kožní onemocnění způsobené například nebezpečným UV zářením, probíhajícími hormonálními změnami nebo různými poraněními. V tom druhém případě je třeba rozpoznat typ vaší pleti a začít s neduhy rychle a nelítostně bojovat!

Jak?

Speciální pozornosti a péče není nikdy dost.

2. Když máte velmi suchou pleť

Trápí vás právě vrásky? Ty jsou doménou hlavně suššího typu pleti. Pokud tedy patříte právě do této skupiny žen, měla byste v první řadě omezit přílišné opalování. Právě to je totiž hlavním spouštěčem vrásek. Další babskou radou je nespat pokud možno na boku ani na břiše, ale výhradně na zádech, aby vám nevznikaly na pokožce zbytečně otlačeniny.

A převaloíváním po lůžkovině jste si pleť zbytečně nevytahovala. Měla byste také dodržovat určitou životosprávu. Jako třeba přestat raději úplně kouřit.

Jinak se vrásek kolem úst prostě nezbavíte.

3. Týká se to i vás

Rozhodně se nemáte za co stydět. I když je akné problémem především náctiletých dospívajících, dokáže pořádně potrápit i starší dospělou ženu. Na vině mohou být právě splašené hormony, ale především záleží na tom, jakou pleť máte. Ta mastná je totiž na tvorbu nevzhledných pupínků jako stvořená.

Takže i když patříte díky jejím přednostem mezi ty, které mají menší problémy s vráskami, na druhou stranu vás může pořádně potrápit právě výskyt pozdního akné. Jak si s ním doma poradit? Vyzkoušejte třeba nanášet pravidelně na pokožku jablečný ocet.

Dopřejte si skořicovo medovou masku nebo vsaďte na vaječné bílky.

Dávejte dobrý pozor na to, co jíte. I to má totiž vliv.

4. Zašedlá pleť nebo zarudlá?

Ani jedna varianta není zrovna výhra. Zašedlá pleť vypadá unaveně a nezdravě. Stejně tak červené skvrny. Na vině bývá většinou nedostatečný pitný režim. Někdo tvrdí, že pít by měl člověk jen v případě, že má žízeň a zbytečně se tedy nenalévat vodou. Pleť ale potřebuje hydrataci. A to jak zvenčí, tak i zevnitř. Dost možná se také dopouštíte chyb ve svém zajetém jídelníčku.

Obecně platí, že krásné zdravé pleti půjdete naproti dostatkem ovoce, zeleniny a vlákniny.

Naopak jí vůbec nesvědčí příliš soli, mastná jídla nebo hodně koření.

5. Vsaďte na peeling

Pleti obecně prospívají výživné masky nebo čisticí peelingy. Ale nic se samozřejmě nemá přehánět. Proto si je dopřávejte tak jednou, maximálně dvakrát týdně. Rozhodně by problémy s pletí měly časem odeznít. Neusněte ale na vavřínech a pokračujte s péčí i po viditelném zlepšení.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...