Zatočte s celulitidou

Víte, jak se zbavit nevzhledné pomerančové kůže? Nejen správným jídelníčkem a pohybem!

Dolíčky na rukou, nohou nebo bocích netrápí jen boubelky, ale i světové modelky. Každá žena, kterou celulitida trápí, většinou opakuje stále dokola ty samé chyby. Čeho se musíte vyvarovat a a co naopak udělat pro to, aby se vám kůže krásně vypnula?

Tuková celulitida vzniká především tehdy, máme-li nadváhu. Přes pružnou vazivovou tkáň se totiž tlačí zbytnělé tukové buňky, které se dokážou neskutečně nafouknout. Pak utlačují cévy a zhoršují prokrvení kůže. Vodová celulitida zas vzniká tím, že tělo zadržuje vodu.

Příčinou mohou být hormonální výkyvy a hormonální antikoncepce, která způsobuje zbytnění a tuhnutí tkáně.

Zapomeňte na tučná a sladká jídla

Také vás může zajímat ...

Omezte cukry, tuky, smažená a tučná jídla. Nejezte ani polotovary. Všechny tyto nezdravé věci nahraďte jen čerstvými produkty a lehkými jídly. Také vyzkoušejte ananas. Obsahuje enzym bromelin, který odbourává bílkoviny a urychluje spalování tuků. Do svého jídelníčku zařaďte také sushi, které obsahuje řasy. Ty odbourávají tuky a pročišťují organismus.

Banány zase obsahují draslík, který dokáže z tkání vyplavit vodu a křemík, díky kterým dochází ke zpevnění pojivové tkáně.

Nesolte

Spotřebu soli snižte na minimum. Její příjem na jednoho člověka by se měl pohybovat po 3 g na den. Nadbytek soli ve vašem těle totiž způsobuje zadržování vody, která se hromadí zejména v problémových partiích. Navíc téměř 75 % soli přijímáme v běžné potravě, proto není třeba pokrmy ještě zvlášť dosolovat.

Dopřávejte si každý den masáž

Pravidelně si masírujte kůži na rukou, na nohou i na bocích. Buď sama anebo si dopřejte masáž v relaxačním salónu. Vyzkoušejte masážní rukavice anebo přírodní anticelulitidní krémy s kofeinem, zeleným čajem nebo s olejem z kávových zrn. Všechny tyto látky rozpouští tukové buňky a brání jejich ukládání.

Masírovat se ale musíte pravidelně, nejlépe každé ráno a večer.

Hýbejte se

Každý den potřebujete pohyb. Mízní tekutina zvaná lymfa protéká pod pokožkou a sbírá toxické látky, které se pak přirozenými procesy vylučují z těla ven. Ale když se její průtok zpomalí nebo úplně zastaví, začnou se škodliviny hromadit a vznikají otoky a samozřejmě i celulitida. Proto je potřeba se o proudění lymfy pořádně starat. A to tak, že se budete každý den hýbat.

Jděte si zaplavat nebo na větší procházku svižnou chůzí. Dělejte cokoliv, co vás baví a dokážete při tom vydržet alespoň čtyřikrát do týdne po dobu jedné hodiny.

Běh ani jízda na kole nejsou ideální volbou, protože dostatečně nepodporují prokrvení pokožky.

Zábal z mořských řas

Vyrazte do masážního studia nebo kosmetického salónu a poptejte se po zábalech s výtažky rašeliny, mořských řas, skořice, bahna z Mrtvého moře anebo břečťanu. Tlak fólie, která se na zábal používá a do které jste při proceduře zabalena, způsobuje zvenčí nárůst vnitřního tlaku v mezibuněčném prostoru a lymfatické a krevní cévy tak dokážou odvádět přebytečnou tekutinu, v níž jsou obsaženy škodlivé látky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...