Zatočte s virózou

Rýma, kašel, bolest kloubů a svalů. To vše nás při nachlazení trápí. Chodíte si pro sirupy, tabletky a kapky do lékáren a vždy tam necháte několik stovek korun? Teď už nemusíte! Zapomeňte na chemii a zbavte se nachlazení pomocí bylinek. Nejenže vás rychle z nachlazení dostanou, ale také pomohou nachlazení předcházet.

BEZ MÍSTO PARALENU

Také vás může zajímat ...

Věděla jste, že paralen můžete klidně vyměnit za bez černý? Vyvolává pocení, ničí nejrůznější zárodky virů a bakterií a také čistí zahleněné průdušky.Nejčastěji se užívá ve formě čaje, ale můžete ho taktéž inhalovat.

LÍPA SNIŽUJE HOREČKU

Lípa malolistá a velkolistá je známá především tím, že se z ní vyrábí lipový čaj. Ten vyvolává pocení, takže snižuje horečku, a rovněž léčí průdušky.Skvěle funguje i jako prevence proti angině pectoris.

MATEŘÍDOUŠKA LÉČÍ I CHRONICKÉ PROBLÉMY

Mezi přírodními léky, které dokážou zatočit se zánětem průdušek, jednoznačně vede. Léčí vleklé i chronické problémy, a navíc ji mohou užívat i děti.Mateřídouška posiluje imunitu a podporuje správné zažívání.

RAKYTNÍK POSILUJE IMUNITU

Oranžové plody rakytníku řešetlákového obsahují velké množství vitaminu C, ale i jiných vitaminů a minerálních látek.Plody této bylinky přispívají ke zlepšení celkového zdravotního stavu a příznivě působí taktéž na průdušky, plíce a krevní oběh.

SEDMIKRÁSKA CHUDOBKA NA OČISTU TĚLA

Vždy na jaře očekávejte na své zahrádce bohatou nadílku sedmikrásky chudobky.Květy bylinky obsahují hořčiny, sliz, silice, flavonoidy, třísloviny a další tělu prospěšné látky. Díky tomu sedmikráska podporuje správnou látkovou výměnu. Ženy i muži proto často pijí sedmikráskový čaj nebo kloktají odvar ze sedmikrásek při jarních očistách těla.Úspěšně léčí i nemoci dýchacích cest.

Ze sedmikrásek můžete připravit i výborný sedmikráskový salát.

ZÁZVOR PRAVÝ ZATOČÍ S BOLESTÍ V KRKU

Výraznou, až pálivou chuť zázvoru jistě pozná každý z nás. Ačkoli ne každé z nás zázvor pravý chutná, nelze mu upřít nejeden léčivý účinek. Pomáhá při zažívacích problémech, zlepšuje trávení a látkovou výměnu.Ještě užitečnější vám bude při prvních příznacích nachlazení.

ŠALVĚJ PŘI ZÁNĚTECH

Šalvěj lékařská má silné antibakteriální účinky, které využijete zejména při vyplachování úst při zánětech, bolesti v krku nebo při kašli.Nejčastěji se užívá ve formě čaje.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...