Zázračná dívka ulovila piráta, ale ne navždy

Vztah mezi Vanessou Paradis a Johnnym Deppem zničil Rumový deník. Tedy film, v němž se Depp seznámil s jistou zlatokopkou.

Osud rodilé Francouzky ovlivnil především strýc, povoláním herec, díky němuž byla holčička v neustálém kontaktu s divadlem, hudbou a filmem. Od čtyř let navštěvovala taneční lekce, o tři roky později se objevila v televizi. První gramofonovou desku vydala, když jí bylo čtrnáct. S písničkou Joe Le Taxi vyřadila z tehdejšího prvního místa francouzské hitparády Madonnu (62).

Také vás může zajímat ...

Filmový svět uchvátila v témže čase snímkem Sňatek bez domova.

Za roli Matyldy, která se zamiluje do svého středoškolského profesora, získala Césara 1990 a Cenu Romy Schneider.

Konečně šťastná

Je těžké odpovědět na otázku, co víc si tehdy osmnáctiletá dívka mohla přát. Že by kupříkladu nějakého hodně, ale opravdu hodně slavného nápadníka? Však se kolem ní také točili, jeden slavnější než druhý. Vybrala si nakonec Johnnyho Deppa (57), to jí bylo pětadvacet.

Ač je to neuvěřitelné, kromě talentu pěveckého, hereckého a vedle skutečnosti, že byla i špičkovou modelkou, projevil se u ní také talent pro rodinný život. „Než jsem měla Johnnyho a děti, byla jsem sice úspěšná, ale necítila jsem se šťastná,“ prohlásila kráska s pověstnou mezírkou mezi zuby.

„Neměla jsem se s kým podělit o všechny zážitky, které jsem jako zpěvačka, modelka i herečka prožívala.

Pak jsme se našli s Johnnym, okamžitě jsem věděla, že je ten pravý, a on cítil totéž. Když se nám po roce narodila dcera a později syn, vystačili jsme si už sami,“ dodala maminka Lily Rose Melody (21) a Jacka (18). Paradis a Depp se seznámili v roce 1998 během natáčení snímku Romana Polanského (87) Devátá brána.

„Měla na sobě šaty, které jí odhalovaly záda a šíji, a když se ke mně otočila a já uviděl ty její oči, okamžitě jsem se do ní zamiloval,“ vzpomínal pirát z Karibiku. Zároveň uvedl, že papír na lásku nepotřebuje, a tak se žádná svatba nikdy nekonala. Říkali o nich, že jsou nejzamilovanějším párem Hollywoodu.

Sám Depp byl přesvědčen o tom, že se s Vanessou budou mít rádi na věky věků.

Recept na lásku

„Jako bychom se potkali včera,“ užasle tvrdil v době, kdy spolu žili již víc než deset let. Tajemství pohádkového vztahu tkvělo možná také v tom, že Vanessa se nadlouho vzdala kariéry a vzorně se starala o rodinu a partnera, což u žen jejího formátu není zrovna obvyklé. Jak říkala, nemyslela na nic jiného, než aby se rodina cítila dobře.

Manžel měl po příchodu z práce připravené teplé jídlo a lázeň.

„Dbám, aby měl na košilích všechny knoflíky, starám se o něj, když mu není dobře.

Hrozně mě to baví a dělá mi to radost,“ svěřila se a zdůraznila, že nejlépe se cítí doma a že červené koberce, po nichž se promenádují filmové hvězdy, nevyhledává. S Johnnym jim bylo nejlépe na milované francouzské farmě anebo na zapomenutém ostrůvku na Bahamách, který herec pro dámu svého srdce koupil.

„V tomhle světě plném dramat a hororů někdy zapomínáme, že věci mohou být ještě krásné,“ říkávala spanilá Francouzka, po jejímž boku se rebel Johnny choval jako beránek.

Po čtrnácti letech

K manželovi pokorně vzhlížela, upřímně ho obdivovala, zdůrazňovala, že všechno umí lépe než ona, svěřila se, že jí dodal patřičnou kuráž, že až on ji naučil hrát na kytaru. „Mám všechno, co jsem si mohla přát,“ prohlašovala, když byli ještě spolu. Bála se jediného – aby partnera samou láskou neudusila. Po čtrnácti letech se vztah rozpadl.

V roce 2012, ale i dříve si lidé z okolí páru všímali znepokojujících změn, tvrdili, že Vanessa vypadá zlomeně, že chodí ven bez make-upu a bez náznaku dobré nálady.

Přátelsky se rozešli, uvedl v létě 2012 mluvčí manželů. Zahraniční novináři tvrdili opak, podle nich se Paradis a Depp hádali jako psi. „Nechci o něm vůbec mluvit. Dokážete si představit, jaký je to pocit, když vidíte lidi, jak dělají byznys z vaší bolesti?“ řekla tehdy Vanessa. Šeptalo se, že vztah zničila Amber Heard (34), s níž se Johnny seznámil během natáčení filmu Rumový deník.

Později se s ní také oženil, štěstí mu ale nepřinesla.

Manželství bylo krátké a dramatické, hlavní protagonisté se navzájem vinili z domácího násilí.

Na obranu piráta z Karibiku vystoupily jak Vanessa, tak Winona Ryder (49), s níž byl herec zasnoubený. Obě shodně tvrdily, že Johnny násilník není. Londýnský soud rozhodl jinak, obvinil Deppa minimálně z dvanácti napadení Amber, což herci nejspíš zkomplikuje kariéru. Tohle by se mu po boku mírné Paradis nestalo.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama