Zázračné vlasové oleje

I když nejsou na poli vlasové kosmetiky žádnou novinkou, mnoho žen se je stále zdráhá používat. Vlasové oleje přitom mohou zvýšit pevnost a pružnost vlasů a zacelit roztřepené konečky. Je však důležité vědět, jak je aplikovat.

Pokud se budete řídit jednoduchými pravidly, budou vlasové oleje pracovat ve váš prospěch. S množstvím to nesmíte přehánět a musíte vybírat takový produkt, který je určen na váš typ vlasů. Když tohle všechno dodržíte, darujete svým vlasům hloubkovou regeneraci, ochráníte jejich barvu, dodáte jim sílu a lesk.

Také vás může zajímat ...

Do suchých i do vlhkých

Olej můžete aplikovat do částečně vlhkých i suchých vlasů. Aplikace do vlhkých vlasů je jednoduchá, stačí dvakrát zapumpovat a olej rozetřít v dlaních. Poté jemnými tahy rovnoměrně zapracujte olej do celé délky vlasů.

Ke kořínkům ho nenanášejte, vlasy by brzy vypadaly jako neumyté. Pokud chcete zkrotit suché poletavé vlasy, stačí poloviční množství, tedy jedna dávka. Do posledních tří centimetrů délky vlasů, které si zaslouží opravdu extra péči, můžete oleje vetřít trochu více.

Pro všechny vlasy

Nejkvalitnější vlasové oleje jsou ty lisované zastudena, protože obsahují největší koncentraci cenných látek. Pokud máte vlasy hrubé a suché, bude pro vás ideální mandlový nebo kokosový olej, jelikož vlasy zvláčňují a hydratují.

Vlasům, které jsou zplihlé a jemné, dodá objem olej konopný či levandulový. Extra výživu unaveným vlasům poskytne olej olivový, jojobový, dýňový či ricinový.

Noční zábal

Vlasový olej můžete použít i jako hloubkově vyživující zábal. Vetřete ho do vlasů, rozčešte hřebenem, aby se dostal úplně všude. Pak vlasy zabalte do igelitového sáčku a ještě do ručníku a nechte působit 15 až 30 minut. Poté vlasy umyjte šamponem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...