Zázračný netřesk léčí kůži i krk

Výhodou této rostliny je, že pokud ji budete chtít pěstovat, vydrží vám opravdu dlouhá léta. Odolává totiž silným mrazům i mnoha dnům bez zavlažování. A ještě nahradí polovinu vaší domácí lékárničky

Dříve netřesk hojně rostl na střechách domů, kam se také uměle vysazoval. Daří se mu i ve venkovních sklepech a na nehostinných podložích, které by jiné rostliny nepřežily. Zkrátka patří mezi odolné rostliny, jež díky svým účinkům rádi lidé pěstují nejen na okrasu, ale i k léčebným účelům. Nejdéle vám vydrží na skalce, kde přežije skutečně téměř každé počasí.

Také vás může zajímat ...

Lze ho ale pěstovat i doma, pokud budete dbát na to, aby měl dostatek světla.

Léčivá mast

Nejléčivější z něj je šťáva, kterou podobně jako v případě aloe very získáte podélným rozříznutím listu. Gelová tekutina pak funguje jako léčivá mast, která si poradí skoro s každým onemocněním kůže. Lze si z ní ale s pomocí vody vytvořit také šťávu, kterou můžete pít nebo kloktat.

Zbylý gel zamrazte

V případě popálenin, opařenin, omrzlin nebo při spálení sluncem stačí gel aplikovat přímo na postižené místo. Také vám uleví od pálení a svědění při bodnutí hmyzem nebo pokud máte vyrážku nebo bolavé puchýře. Vnitřně se může užívat tehdy, bolí-li vás v krku nebo vás trápí zánět v ústní dutině.

Pokud vymačkaný gel z listů nespotřebujete najednou, zamarazte ho nebo klidně zamrazte celé listy.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...