Zázrak jménem šípkový olej

Šípkový olej se řadí mezi zázračné oleje krásy. Má barvu od jantaru po malinu a používá se již celá staletí. Tento olej je lehký, nezanechává mastný film, vyživuje a zároveň uklidňuje pokožku. Získává se lisováním semen červených plodů šípku. Co dalšího ještě umí?

Proti stárnutí

Také vás může zajímat ...

Má silné regenerační a hydratační účinky. Je bohatý na antioxidanty, což jsou především vitaminy A, C a E, které chrání pokožku před škodlivými volnými radikály a zpomalují proces stárnutí, čímž podporují tvorbu kolagenu.

Chrání také před slunečním zářením. Pravidelné používání přírodního šípkového oleje vám vyhladí tvář a zjemní vrásky a předchází vzniku těch nových.

Hojení a skvrny

V bio kvalitě se doporučuje použít také při ekzémech a striích. Díky svým hojivým účinkům vám pomůže v případě, že máte drobné jizvičky. Navíc působí na stařecké skvrny, které výrazně snižuje.

Stačí smíchat lžíci šípkového oleje se dvěma kapkami esenciálního oleje ze santalového dřeva, pačuli a heřmánkového odvaru. Kromě toho patří mezi tzv. suché oleje, takže nezanechává pocit mastnoty a dobře se vstřebává, můžete ho tedy nanést místo krému.

Blahodárné masky

Trochu šípkového oleje přidejte do masky, kterou běžně používáte. Ocení to zvláště problematická pokožka. Stačí smíchat lžíci šípkového oleje s pár kapkami levandulového esenciálního oleje.

Při unavené pleti nebo kožních problémech pomůže lžíce šípkového oleje s několika kapkami mandlového oleje. Do směsi namočte vatové tampony, přiložte na pleť a nechte působit 30 minut. Výsledek na sebe nenechá čekat.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...