Zázrak pro naši imunitu

Aloe vera je využívána ve zdravotním i kosmetickém průmyslu. A není divu. Její účinky jsou totiž zázračné.

Léčivé tajemství rostliny je ukryto v čirém gelu, který se nachází uvnitř listu a obsahuje látky, jako jsou vitaminy A, C, aminokyseliny, minerály, mastné kyseliny (například beta sitosterol), enzymy, steroly nebo např.

Také vás může zajímat ...

specifické polysacharidy. A všechny tyto látky spojené dohromady mají skvělé detoxikační účinky, pomáhají při hojení ran a ekzémů, při trávicích potížích, udržují mladě vypadající pokožku nebo např. snižují hladinu krevního cukru, Aloe vera je tak ideální i pro diabetiky. Rostlina je tedy velmi multifunkční. Neváhejte a vypěstujte si ji doma.

Jak pěstovat aloi

Tato rostlina se dá pěstovat pouze tam, kde ji nezasáhne mráz. Minimální potřebná teplota je sedm stupňů Celsia. Od jara do raného podzimu dává aloe přednost lehké půdě a teplým místům, kde může být na plném slunci, ale i v polostínu, nesnáší přílišnou zálivku.

V zimě je jí nejlépe v chladnější místnostech s minimální zálivkou. Listy ořezáváme po celou sezonu a dobu jejího růstu. Ale rostliny starší než dva roky mají silnější účinky. Aloi můžeme koupit v květinářstvích či zahradnictvích, je běžně dostupná.

S čím pomáhá

Hojí povrchové rány, popáleniny, vyrážky či bodnutí hmyzem. Působí také proti mykózám a pomáhá při potížích s trávením, řeší potravinové alergie. Detoxikuje tělo a posiluje imunitu. Pomáhá bojovat s afty, opary a akné. A účinná je také při pocitech zácpy, nadýmání nebo při průjmech. A to není zdaleka všechno. Při vnějším použití je možné gel z aloe vera natřít přímo na ošetřované místo.

Ve formě sirupu, gelu, šťávy či jiného nápoje lze aloi užívat také vnitřně.

Léčivé obklady z aloe

Zevně můžeme listy použít k obkladům. Paličkou na maso je pořádně rozklepeme a následně je přiložíme na zanícená, bolavá místa i hemoroidy. Rozdrcené listy aloe výborně hojí nejrůznější poranění i kožní neduhy. Jsou vynikající i na bolavé klouby.

Na zpevnění pokožky

Díky svým zvlhčujícím vlastnostem je aloe vera hojně využívána také v kosmetice, přidává se do krémů či odličovacích tonik. Podporuje tvorbu kolagenu a pomáhá tak bojovat proti tvorbě vrásek. Díky svým protizánětlivým účinkům je vhodná i pro lidi s velmi citlivou pokožkou, protože předchází zarudnutí či podráždění kůže.

Nedávné průzkumy ukázaly, že ženám, které každý den konzumovaly čajovou lžičku aloe vera, se výrazně zlepšila a zpevnila pokožka.

Krásné vlasy

Aloe vera je dobrá také jako prevence proti padání vlasů. Proniká přímo do hloubky vlasu a podobně jako keratin dodává vlasům pružnost a posílí je. Používat můžete přímo prostředky s aloí vera nebo si 100procentní gel z aloe vera můžete přimíchat rovnou do svého kondicionéru.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama