Zázrak pro vaši pleť? Vitamín C!

Vitamin C umí s vaší pletí hotové zázraky. Zpomaluje tvorbu vrásek, zabírá na pigmentové skvrny i akné a mdlou pokožku doslova rozzáří. Ale pozor, pouhý samotný citron jí nepomůže! Poradíme vám, co s tím.

Pokud vás napadlo, že použijete vitamin C přímo z ovoce například z pomeranče, tak jste bohužel na omylu. Tento vitamin je velmi nestabilní a rychle se odbourává, vadí mu vzduch i světlo, kvůli čemuž nemůže bez pomoci působit na pokožku.

Také vás může zajímat ...

Výrobci se tak předhánějí, kdo ho dostane do lahvičky co nejpropracovanějším způsobem a tak, aby zůstaly zachovány jeho pozitivní vlastnosti. A vy si jej pak koupíte jako krém, sérum, kúru apod.

Zastaví volné radikály

Vitamin C je především silný antioxidant, neutralizující volné radikály. Ty vznikají především vlivem slunečního záření, ale svůj podíl na věci má i znečištěné ovzduší, kouření nebo konzumace nezdravé stravy. A právě volné radikály hrají obrovskou roli v předčasném stárnutí pleti.

Navíc céčko napomáhá zvyšovat množství kolagenu v pleti, takže stojíte před super účinnou zbraní, která zaručí mladistvější a pružnější pokožku.

Omezuje tvorbu pigmentových skvrn

Céčko umí daleko víc než jen tlumit tvorbu vrásek na kůži. Má také pozitivní vliv na léčbu akné a určitou roli. hraje i při snížení množství pigmentových skvrn, takže ho určitě zařaďte do vaší kosmetické péče. A i když zrovna netrpíte na akné a pigmentové skvrny, tak vám vitamin C minimálně rozzáří pleť.

Pokud máte pocit, že je vaše pleť trochu mdlá, unavená a bez barvy, možná to bude tím, že vám chybí právě vitamin C.

Unikátní kyselina

Nejdůležitější látkou z derivátů vitaminu C je kyselina L-askorbová. V péči ji najdete v různých koncentracích, přičemž se nejvíce doporučuje rozmezí kolem 10–15 procent (někteří výrobci ji v procentech neuvádějí). Vyšší procenta by mohla u citlivé pleti způsobit podráždění, ale není to jen o nich. Důležité je, že krémy svým složením umožňují céčku ukázat, co opravdu umí.

Samotný vitamin to bez aktivátorů nedokáže.

Pozor na skladování!

Vitamin C nevystavujte světlu. Balení výrobku by tomu mělo odpovídat. Chcete, aby vaše kosmetika byla v pořádku? Skladujte ji na tmavém místě. Prospěje jí také lednička. Vychlazené sérum pak v létě oceníte. V případě kosmetiky s vitaminem C nevyhazujte návod, a než se pustíte do testování, nastudujte si dávkování a doporučené skladování.

Sérum si vybírejte s rozmyslem!

Pokud na pleť pravidelně používáte sérum, nechte ho po nanesení na kůži pár minut vstřebávat, a až potom na něj aplikujete odpovídající krém. Můžete vyzkoušejte například séra s obsahem vitaminu C, která pleť rozjasňuji, zpevňuji a chrání. Navíc zůstávají stabilní po dlouhou dobu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...