Zázvorový zázrak

Kdykoli si také můžeme připravit zázvorový sirup. Sice ho můžeme konzumovat celý rok, nejvíc ho ale oceníme v případě, že nemoc již udeřila. Tehdy nám přinese skutečnou úlevu. Dva kusy zázvoru dobře omyjeme a očistíme, ale slupku ponecháme.

Zázvor nastrouháme do hrnce, přidáme 2 l vody a 2 očištěné, na plátky nakrájené citrony. Přivedeme k varu a vaříme asi 10 min. Směs necháme vychladnout a dalších 24 hodin louhovat. Potom zcedíme, znovu přivedeme k varu a přisypeme 2 kg cukru krystal.

Za stálého míchání vaříme ještě 5 min. Potom do směsi vymačkáme ještě šťávu z jedné dobře omyté limetky. Vychladlé plníme do lahví a dobře uzavřené uchováváme v chladu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...