Zbavil manželku svéprávnosti

Manželka Jiřího Krampola (81) Hana (58) přišla podle dostupných informací o svou plnou svéprávnost. Došlo k tomu na základě hercovy žádosti. Hanka Krampolová nezvládá svůj boj se závislostí.

To, co Jiří Krampol prožívá v posledních letech s manželkou Hankou, si on sám zřejmě neuměl představit ani v těch nejhorších snech. Po několika měsících čekání teď údajně dotáhl do konce žádost, aby jeho žena, která léta bojuje se závislostí na alkoholu a prášcích, byla omezena ve své svéprávnosti. „Dělám jen to, co mi nařídí doktoři, nic jiného.

Také vás může zajímat ...

Nebudu se o tom bavit, nezlobte se,“ komentoval svoje rozhodnutí viditelně skleslý herec. Přestože je o třiadvacet let starší než jeho žena, je to on, kdo ji neustále tahá z malérů a podporuje během náročné léčby. Situace je natolik vážná, že bez pomoci odborníků se její boj s démony už zkrátka neobejde. „Je to jako u každého jiného závislého. Ať už jde o gamblera, feťáka nebo alkoholika.

To je zkrátka velice nebezpečné,“ popsal herec nedávno svoje zkušenosti.

Sama neví, že je vážně nemocná

„Jde o situace, kdy si nemocný neuvědomuje závažnost své choroby. Myslí si, že je zdravá, což není,“ řekl Krampol o duševním stavu své ženy. Teď už Hana nemůže sama rozhodnout o tom, jestli se bude léčit. Navíc může s penězi zacházet jenom do určité částky. I když herec nechtěl, aby musel sáhnout k tak razantnímu opatření, nakonec mu nic jiného nezbývalo. Vlastně se ani není čemu divit.

Když se jeho manželka opravdu začala léčit, vážila pouhých čtyřicet osm kilo a vůbec nerozuměla tomu, jak závažný je její stav. Klidně spolykala všechny prášky, které doma našla, a do toho kouřila jako fabrika. Krampolovou lékaři propustili loni začátkem listopadu. Jenže sekat dobrotu vydržela jen několik týdnů a potom se musela vrátit zpátky do psychiatrické léčebny.

Dokonce se šušká, že kamarádi herce nabádají, aby se nemocnou ženou už vůbec nezabýval. To ale Krampol odmítá a za každou cenu ji obhajuje. „Naštěstí mi je lépe, pracuji naplno, snažím se být co nejméně doma, jsem s přáteli,“ popsal Jiří to, co ho drží nad vodou.

Moc dobře ví, že sám by Hance doma nepomohl.

Lepší už to nebude?

Zdá se, že herec zatím neztrácí víru v to, že se situace brzy otočí k lepšímu. „Nechávám vše v rukou odborníků, vím, že dělají pro ženu to nejlepší. Rád ji budu mít doma, ale až bude zdravá,“ dodal Jiří. Snad má tedy ještě naději, že brzy bude mít vedle sebe zdravou a vyrovnanou manželku. Minimálně už proto, aby ho neustálé problémy a stres ještě více neničily.

Kdo se bude ve stáří starat o něj, je teď otázka. Ale Hanka to asi nebude.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...