Zbavte se bakterií

Můžete uklízet a mýt se jak chcete, přesto je v každé domácnosti možné najít bakterie a mikroby, viry, houby, zvířecí chlupy, pyl, pot, exkrementy a buňky z pokožky.

Takže jak často byste měli měnit povlečení a ručníky, čistit vanu nebo toaletu, než se stanou biologicky nebezpečnými?

Také vás může zajímat ...

Ručníky a povlečení

Osušky jsou plné bakterií (je možné na nich najít stafylokoka nebo fekálie) a pokud ručník není úplně suchý, bakterie na něm mohou vesele růst. Navíc na nich mohou růst i plísně způsobující lupy.

Odborníci proto doporučují vyměňovat ručníky každý druhý den. To stejné platí i pro kuchyňské utěrky, které při každé manipulaci s jídlem či po umytí rukou zachytávají bakterie. Chcete-li, aby vaše postele byly čisté, měňte povlečení jednou týdně nebo minimálně každé dva týdny. A perte je v horké vodě.

Umývadlo, dřez

Dezinfikovat byste je měli každý den. Dokonce, i když vypadají čistě, ale výlevky mohou být opravdu nechutné. V koupelně se například hromadí fekální hmota od umývání rukou po použití záchodu.

Bakterie z potravin, jako e-coli a salmonela, mohou kontaminovat kuchyňský dřez, zvlášť pokud manipulujete se syrovým masem.

Koupelna a toaleta

Chcete-li si držet bakterie od těla, dezinfikujte toaletu a umyjte vše kolem minimálně jednou týdně, stejně tak vanu či sprchový kout. Ten i častěji, pokud se hodně sprchujete. Také sprchové závěsy byste měli dezinfikovat jednou týdně, aby se zabránilo vzniku plísní, jež mohou způsobit podráždění kůže, očí a krku.

A nezapomeňte na kliky (i na ty v kuchyni), na kterých se zachycuje spousta bakterií.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...