Zbavte se bradavic přírodní cestou

Objevují se na ploskách nohou nebo na rukách, zkrátka na místech, která přicházejí do přímého kontaktu s viry. Neobjeví se však hned. Inkubační doba je totiž různá, od pár týdnů až do několika měsíců. Jak se ale bradavic co nejrychleji zbavit?

Vlaštovičník bradavici vypálí

Také vás může zajímat ...

Roste volně v přírodě a pozná ho úplně každý.Rostlina se svítivě žlutými kvítky roste podél cest, plotů a na vlhkých místech. Narazit na něj můžete skutečně všude. Přitom je to hotový zázrak. Bradavice si stačí týden potírat žlutavou tekutinou, která z listů vytéká.Máte-li po ruce ale spíše pampelišky, můžete místo vlaštovičníku použít i je.

Mají totiž podobný účinek.

Grepovým olejem provi virům

Grepová jadérka mají antivirotické účinky a brání rozšiřování bradavic po okolí.Olejem si bradavici potírejte alespoň dvakrát denně. Můžete rovněž použít i olej tújový. Ten příznivě působí na odstraňování kožních ložisek. Oleje seženete v obchodě s bio a přírodními výrobky anebo v lékárně.

Tinktura z černého rybízu

Bobule, listy, kořeny i pupeny. Využít se dá z černého rybízu skutečně všechno. Patří totiž mezi silné antioxidanty a ještě ke všemu je bohatý na vitamin C.Můžete pít odvar z listů anebo si z bobulí a z listů udělat tinkturu. Pokud se vám s ní ale dělat nechce, opět si zaběhněte do obchodu s přírodní kosmetikou.

Česnek naložený v octu

Naše babičky věděly, co na bradavice pomáhá.Trápily je totiž stejně jako nás. A co tedy funguje? Naložte oloupané stroužky česneku do obyčejného octa a nechte týden macerovat na teplém a stinném místě. Následně si do této tekutiny namočte tampon a bradavici jím potírejte.

Plátek citronu

Občas pomůže i obyčejný citron. Nakrájejte si dva nebo tři slabé plátky a přiložte je na bradavici. Postižené místo si obvažte a citrus nechte působit přes noc. Místo citronu lze použít i ananas.

Koupel a slupka od banánu

Nejprve se naložte do horké koupele. Následně si vezměte banánovou slupku a bílou vnitřní část si přiložte na bradavici. Opakujte denně dva týdny..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...