Zbavte se jednou provždy obtížných bradavic

Léto je rizikovým obdobím pro vznik bradavic. Bradavice nejčastěji chytnete na koupalištích, ve veřejných sprchách či saunách. Stačí jedna malá oděrka a v té se rychle usadí viry způsobující problémy.

Bradavice se pak mohou objevit třeba na ploskách nohou jako tvrdé, vystupující uzlíčky, které časem rohovatí, a tím se zvyšuje nepříjemný pocit při došlápnutí na postižené místo končetiny.

Také vás může zajímat ...

Pozor na sníženou imunitu Vyskytují se také na rukou okolo nehtů, na prstech, ale i pod nehty, na kolenech či loktech. Jejich projevem je nejen svědění, ale i bolest. I v případě bradavic platí, že jste k nim více náchylní, když máte sníženou imunitu.

Pokud se tedy pustíte do boje s bradavicemi, musíte se v první řadě zaměřit právě na ni. Je jenom na vás, zda se rozhodnete jít cestou doplňků stravy, nebo se rozhodnete upravit jídelníček tak, aby se v něm nacházel dostatek vitaminů. Vyzkoušejte babské rady Při léčbě bradavic máte v podstatě tři možnosti.

Někomu pomůže prosté jednorázové odstranění bradavice u lékaře, jiný si zase koupí v lékárně některý volně prodejný přípravek. Jistě se však najdou i tací, kteří se rozhodnou vyzkoušet osvědčené babské rady.

Je totiž dobře známo, že zdánlivě obyčejný vlaštovičník větší je doslova šampion v boji s bradavicemi. Najdete ho na zahrádkách a rumištích, nebo podél cest a plotů na vlhčích místech. Vlaštovičník nebo pampeliška? Jeho lodyhy i listy se snadno lámou a pak roní tmavě žluté mléko.

Pokud si s ním budete alespoň týden potírat postižené místo, bradavice by měly zmizet.

Vždy byste ale měli mít na paměti, že se to s výtažky z vlaštovičníku nesmí přehánět, protože patří mezi jedovaté rostliny. Podobně, ale se slabším účinkem, pomáhá proti bradavicím i mléko z pampelišky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...