Zbavte se mykózy nohou a nehtů

Plíseň na nohou je častým onemocněním. Stačí málo a nepříjemný problém je na světě. Máme pro vás několik receptů, jak se zbavíte mykózy raz dva a nebude vás to stát majlant.

Plísňové infekce vyvolávají mikroskopické houby, plísně a kvasinky. Mají rády teplo a vlhko, a tak se není čemu divit, že se jim daří především ve sprchách.

Také vás může zajímat ...

Navíc k přenosu plísně dochází poměrně snadno. Stačí, když se z postižené nohy odloupne byť jen nepatrná šupinka kůže. Na tu následně šlápnete, navléknete si ponožky, nazujete boty a plíseň už krásně bují. Zbavit se jí ale už tak jednoduché není. Ale jde to.

Jedlá soda

Je to vaše rychlá záchrana. Smíchejte dvě lžičky jedlé sody s vodou a pořádně promíchejte. Do
roztoku si namočte postižené chodidlo a nechte patnáct až dvacet minut působit. Následně si nohu opláchněte vlažnou vodou.

Octová voda

Rada našich babiček a prababiček zní: Octová voda dokáže zachránit každou pohromu. I plíseň na nohou. Připravte si roztok, jehož polovina bude tvořena čistou vodou, z druhé poloviny octem. Vzniklý roztok následně nalijte do vaničky nebo lavoru a do něj si pak namočte celé chodidlo.

Zkuste česnek

Ať už plíseň napadla chodila nebo nehty, jedno je jisté – česnek vždycky zabere. Stačí si oloupat jeden stroužek a následně si jím nehet nebo chodidlo pár minut pomazávat. Nechte ho pak další hodinu působit a opláchněte.

Dětský zásyp

Kolikrát pomůže i obyčejný dětský zásyp, který jistě máme všichni doma. Než vklouznete do bot, zasypejte si pokaždé nohy dětským zásypem, díky čemuž se vám budou nohy mnohem méně potit.

Pokud zásyp nemáte, vyzkoušejte škrob. Nohy si zasypejte pokaždé, když se přezouváte, v létě pak klidně i častěji. Jakmile se totiž nohy začnou potit, plíseň se bude šířit ještě mnohem rychleji, než když je chladno.

Proč je dobrá kurkuma?

Je to koření a zároveň lék na všechno. Stačí vám jen lžička kurkumy, lžička namletého zázvoru a tři lžičky rozpuštěného másla. Směs důkladně promíchejte a následně si jí pomažte chodidla.

Lázeň, kterou si připravíte sami

Není nad domácí lázeň. V lékárně si pořiďte takzvaný hypermangan a přidejte si ho do lázně s horkou vodou. Dejte si však pozor, aby roztok nebyl příliš koncentrovaný. Nechte nohy v lázni odpočívat alespoň deset až patnáct minut.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...