Zbavte se rýmy už za jeden den

Už jste to mnohokrát zažil a. Z ničeho nic máte plný nos, v noci nemůžete spát, protože se vám špatně dýchá a přes den vás pro změnu bolí nos, jak se snažíte neustále smrkat. Zmírnit situaci vám na chvilku pomohou kapky, jenže pak se opakuje to stejné.

Ano, máte zánět nosní sliznice. Běžná doba jeho léčby je zhruba sedm dní, my však známe i rychlejší řešení, jak se ho zbavit.

Také vás může zajímat ...

Nemoc, nebo alergie?

Rýma nemusí být způsobena jenom viry, ale i bakteriemi či alergiemi.

Jak poznat, jaký druh u vás propukl? Pokud nejste alergici a bojujete s rýmou, je nejspíše způsobena virovou infekcí. V případě, že se jedná o bakteriální rýmu, je léčba obvykle delší než sedm dní. Rozvine-li se bakteriální infekce, dojde ke změně hlenu, který vysmrkáváte. Z čirého přechází do hustého, žlutě až zeleně zbarveného a následuje zvýšení teploty.

V takovém případě navštivte lékaře.

Pokud vám doktor potvrdí bakteriální infekci, předepíše vám antibiotika. Pokud máte pocit, že na vás rýma přichází jen v určitých obdobích, je možné, že máte alergii. V tom případě se zajděte otestovat k lékaři. Při alergické rýmě jsou hlavní pomocí antihistaminika.

Ty jako alergik můžete mít doma preventivně, a dávat si je, když tušíte, že rýma zase přichází..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...