Zbavte svoje chodidla ztvrdlé kůže

S létem a letními dovolenými přicházejí i otevřené boty. To znamená odhalení celých chodidel včetně pat.

Ale právě ty mohou být po zimě a dlouhém jaru ošklivé kvůli ztvrdlé kůži. Jak se s ní vypořádat, abyste svými chodidly překvapila sebe i okolí a nemusela jste se za ně stydět a schovávat je pod židlí? Nohy nás přece nosí všude, kam si jenom zamaneme, tak proč jim nevěnovat trochu té správné a náležité péče navíc?

Také vás může zajímat ...

Jak je ošetřit?

V první řadě byste se měla vyhnout chození bosky po umělých kobercích. Pokud máte ráda v létě chození naboso, zkuste spíš trávník, písek nebo jiné přírodní materiály. Nejprve se ale musíte ztvrdlé kůže zbavit. Uděláte to tak, že odmočíte chodidla v horké lázni, aby kůže změkla. Pro větší efekt můžete do vody přihodit trochu mořské soli. Pak do nich vetřete vazelínu s trochou citronové šťávy.

Uvidíte, že se vám téměř všechen krém vsákne.

Dopřejte jim víc

Na chodidla platí podobným způsobem i speciální zábaly, například z dužiny banánu. Tu nanesete na popraskané paty a necháte působit aspoň několik minut. Podobně vám pomůže i obyčejný tvaroh nebo maska z parafínu a hořčičného oleje. Ryze přírodním mazadlem je také třeba kůže z bůčku, kterou na paty přiložíte, obalíte je igelitem a necháte přes noc působit.

Ráno nezapomeňte paty omýt vlažnou vodou a mýdlem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...