ZBAVTE TĚLO ŠKODLIVIN A OMLÁDNĚTE O PÁR LET!

Všemožné omlazující přípravky klidně hoďte za hlavu. Pomoc proti stárnutí hledejte v přírodě, přesněji mezi bylinkami. Nepotřebujete chemii, abyste vypadala mladší. Jen musíte vědět, po čem sáhnout.

Pokud si myslíte, že budete vypadat o deset let mladší jen proto, že si na obličej namažete krém za několik stovek korun, jste na omylu. Aby vám nějaká ta léta ubyla, potřebujete k celkové změně stimulovat celé tělo. Už ve starověku měli lidé za to, že veškeré nemoci pocházejí z nezdravého jídla a nevyvážené stravy. To se podepíše i na vašem vzhledu.

Také vás může zajímat ...

Pleť není jemná a pružná, padají vám vlasy, třepí se nehty a na kůži se objevují vyrážky.

Pomůže pročištění

V první řadě musíte očistit organismus od usazenin. Pak odstraníte původce všech možných infekcí, virů a bakterií a tak si zvýšíte svou imunitu. Tělu musíte zajistit i dostatek energie, o kterou den co den přicházíte špatným životním stylem, stresem a nedostatkem pohybu.

Od zbytků usazenin játra očistí jalovec a ostropestřec, ledvinám uleví lichořeřišnice, vřes a brusinka, cévám pomůže pelargonie a jinan. Pro posílení imunity slouží kustovnice, eleuterokok, černý rybíz a rozchodnice.

Před bakteriemi a viry vás ochrání česnek, topol, vrba a lichořeřišnice.

Kustovnice podporuje trávení

Je jednou z nejoceňovanějších bylin. Plody umí povzbudit svalstvo, a výrazně posilují imunitu. Snižuje krevní tlak a hladinu cukru i cholesterolu v krvi. Pomáhá léčit i zánět spojivek, bolesti hlavy, bodavou bolest v kříži, závratě, hučení v uších a také zpevňuje šlachy a nehty.

Zároveň má antioxidační účinky – snižuje riziko poškození buněk volnými radikály, zpomaluje stárnutí kůže i celého těla. Prospívá játrům, protože je chrání vůči některým chemickým látkám a stimuluje tvorbu bílých a červených krvinek. Snižuje vysoký krevní tlak a povzbuzuje střeva. Podporuje trávení a příznivě působí i na menstruační cyklus.

Výraznou měrou podílí na zmírnění alergických onemocnění, jako je například lupenka.

Kotvičník snižuje cholesterol

Má spousty léčebných účinků. Užívá se jako močopudný prostředek, příznivě působí na ledviny a močové cesty. Omezuje nucení na močení, pocity pálení a řezání. Snižuje možnost vzniku ledvinových a močových kamenů, protože je pomáhá rozpouštět. Kotvičník také snižuje cholesterol a zlepšuje funkci jater.

Díky němu se zlepšuje látková výměna a krev se sráží pomaleji.

Jeřáb a čertův kořen

Hormonální rovnováhu ovlivňuje jeřáb ptačí. Podporuje správnou funkci ledvin, pomáhá správnému trávení ve střevech a to zejména u starších lidí. Eleuerokok čili čertův kořen vás zase účinně zbaví stresu, snižuje a odbourává krevní cholesterol a snižuje hladinu krevního cukru. Zlepšuje prokrvení srdce i mozku a proto snižuje riziko mozkové příhody.

Postaví vás na nohy po těžkých operacích nebo chorobách, zbaví vás virů, pocitu přepracovanosti a vyčerpání.

Rybíz a maliník dodají hormony

Stresu a únavy vás zbaví i plody černého rybízu.Listy působí jako přírodní antirevmatikum a pomáhají při močových a ledvinových zánětech. Odvar z kořene zas pomáhá léčit zánět jater. Společně s maliníkem likviduje cysty, dodává hormony a zvyšuje vaši imunitu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...