Zdeněk Srstka si nejprve nebyl jistý, se kterou ženou z dvojčat vlastně chodí!

Poprvé se oženil v padesátých letech. Pak si dal skoro půl století pauzu.

Herec a kaskadér Zdeněk Srstka (81) se celý život těšil skvělé fyzické kondici. I proto si troufl v pokročilém věku na druhou svatbu v životě – s mladší partnerkou Alenou Dvořákovou (65).

Kaskadérem a prototypem siláka, se kterým není dobré pouštět se do rvačky, se Zdeněk Srstka stal prý kvůli tomu, že ho jako malého ostatní kluci bili. Nejprve se věnoval boxu, dokonce závodně, později byl hodně dobrý ve vzpírání. Zúčastnil se dokonce mistrovství světa. V šedesátých letech se stal jedním ze zakladatelů pověstné české kaskadérské školy.

Zahrál si ve filmech nejen rváče, ale i normální malé role.

Asi nejznámější je jeho student večerní školy z komedie Marečku, podejte mi pero!, který se proslavil hláškou: „Hliník se odstěhoval do Humpolce.“

Také vás může zajímat ...
Polibek museli opakovat třikrát, kvůli fotografům!

První manželství provázely problémy

Svoji první ženu poznal Zdeněk na večerní průmyslovce. Psala se druhá polovina padesátých let, když se oženil a měl syna. Jenže kvůli hektickému životu vrcholového sportovce nakonec manželství nevydrželo. Zdeněk byl neustále někde ve světě na sportovních soustředěních. Vztahu určitě nepomohlo ani to, že neměli se ženou kde bydlet.

V době, kdy už vlastní byt získal, se manželství kvůli odcizení nedalo už zachránit. V následujících letech se tedy Zdeněk soustředil více na svoji kariéru než na svůj osobní život. Ženám se samozřejmě nevyhýbal, ale nikdy to nevypadalo na něco vážnějšího.

Až když poznal křehkou laborantku Alenu Dvořáčkovou, která byla o šestnáct let mladší, začalo to vypadat, že se ve zralém věku konečně usadí. Jak ale přiznal, v první fázi vztahu si vůbec nebyl jistý, jestli opravdu s Alenou chodí. Měla totiž sestru, s níž byly jednovaječnými dvojčaty a jejich podoba Zdeňka mátla natolik, že se často spletl v tom, která je která.

Jejich známost trvala hodně dlouho, ale o svatbě nemluvili.

Zdeněk má doma nadanou malířku.

Rozhodli se u televize

Blížily se Vánoce, když si Zdeněk uvědomil, jak moc je ke své přítelkyni citově připoutaný. „Když Alena odjela třeba na chatu a já zůstal doma sám, najednou jsem zjistil, že to není ono,“ konstatoval.

„Měl jsem sice volnost a mohl jít, kam se mi zachtělo, ale zkrátka jsem si uvědomil, že mi schází.“ Definitivní rozhodnutí pak padlo, když se s Alenou společně dívali na film, kde se odehrávalo svatební veselí. V tu chvíli se oba rozhodli. Bylo pak jen otázkou tří týdnů, než se veselka zorganizovala. Stalo se tak v roce 2008 a ženichovi bylo třiasedmdesát let!

Dvojice se vzala na radnici v Újezdu nad Lesy. Zdeněk měl stylovou bílou růži v klopě a svatební polibek si zopakoval celkem třikrát. Ne že by ten první a druhý nebyly dokonalé, stalo se tak kvůli přítomným fotografům. A pak už následovala velkolepá hostina v nedaleké Sibřině. Konala se v restauraci na místním fotbalovém hřišti, kde dělal hospodského Zdeňkův kamarád.

„Říkal jsem mu, že bych rád zabijačku, to byl můj sen. A tak zabili čuně, udělali jitrnice, jelita, škvarky.

Začínali jsme ale guláškem, dali jsme si bůček a samozřejmě pivo,“ popisoval oblíbený ochránce zvířat svatební hody.

Dál zůstává věrným ochráncem zvířat.

Nejvyšší čas sednout si na zahradě

Na svatbu přišli i Zdeňkovi kamarádi ze showbyznysu, například herec Jiří Krampol (79). Ten rozhodnutí svého kamaráda ocenil slovy: „Je to bezvadný člověk a sportovec, má dar šířit kolem sebe dobrou náladu a není škarohlídem. Myslím si, že to je ten pravý přístup k životu i v tomto věku.“ Se vstupem do manželství se drsný kaskadér definitivně uklidnil.

„Uvědomil jsem si, že jsem vlastně prožil celý život jakoby v rychlíku, takže je nejvyšší čas na chvilku si sednout třeba na zahradě, dát si kafe a pozorovat přírodu,“ uvedl. Dnes je Zdeněk ženatý už skoro deset let. Věk pokročil a tak se na svoji partnerku už v lecčems musí spoléhat. „Manželka dobře vaří a ještě lépe peče,“ prozradil v televizním pořadu.

„A když něco zapomenu, mám ji jako našeptávače.“ I po osmdesátce dál pracuje na své fyzické kondici, ačkoliv už si při chůzi musí pomáhat holí.

A každý den se přesvědčuje o pravdivosti přísloví, že ve dvou se to lépe táhne!

Udělal by tak maximálně výstavu krychlí

Zatímco Zdeněk se proslavil svým kaskadérským uměním a hraním ve filmech, jeho žena je zase úspěšnou malířkou. V tomto směru na ni ale její partner nestačí. Obrazy Aleny se mu líbí, sleduje ji při práci a často jí prý i radí, ale sám by si malovat netroufl. Ve škole prý míval z kreslení dokonce čtyřky – zato byl ovšem velmi dobrý v rýsování, ze kterého měl jedničku.

Kdyby měl tedy sám uspořádat nějakou výstavu, tak jedině nakreslených krychlí nebo obdélníků.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...