Zdeněk Troška: Rýžují na něm a on nic

Televize už mu dluží majlant

Mnohokrát se nechal slyšet, že on velké peníze k životu nepotřebuje, to však neznamená, že by si z něj Nova měla dělat dobrý den.

Národem milovanému režisérovi ZDEŇKU TROŠKOVI (63) dochází trpělivost. Přestože je jeho lidová trilogie Slunce, seno už desítky let osvědčenou zárukou diváckého úspěchu, on z peněz už dlouho nic nemá. Z jeho filmů profituje jen TV Nova, která je vysílá. Autorská procenta ale režisérovi Nova neplatí už spoustu let.

Netýká se to ale jen slavných příběhů z Hoštic, Nova mu dluží i za vysílání Babovřesk a celovečerního filmu Strašidla.

Zasloužili by prý nakládačku

Troškovy osvědčené filmy přitom Nova používá jako divoké karty, když konkurenční stanice nasadí nový atraktivní seriál. „Když Prima začala vysílat seriál Přístav, okamžitě byla na Nově změna programu a nasadili Babovřesky 1,“ uvedl například režisér, který si podobného jednání Novy všiml, i když Prima nasadila seriál Ohivý kuře.

Také vás může zajímat ...

Tehdy bylo do programu nasazeno Slunce, seno.“ Jenže platit se Nově podle Trošky nechce. „Řeknou vám, že film zaplatí až za šest let,“ říká režisér.

„To kdyby udělali mým kolegům, dostali by přes hubu,“ zlobí se Troška, kterému při jeho skromnosti asi ani tak nejde o peníze, ale o princip.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...