Zdravé kuličky k tv

Suroviny:  50 g sušeného měkkého drobného ovoce (brusinky, rozinky nebo vypeckované višně)  1 lžíce ořechů (makadamové, kešu, případně mandle)  2 lžíce ovesných vloček  1 lžička koření (skořice, semínka vanilky, kurkuma)  kakao

Postup: Sušené ovoce a ořechy nejdříve na dvě hodiny namočíme. Ve vodě ořechy změknou a jsou lépe stravitelné. Ovoce můžeme vylepšit tím, že ho macerujeme v kvalitním rumu, pomerančovém likéru nebo silné kávě. (Ale pozor, pokud hubneme. Alkoholem totiž přidáváme další cukry.) Pak je scedíme a necháme mírně proschnout. Necháme si trochu tekutiny z ovoce, kdyby směs potřebovala „naředit“.

Pak mixujeme: nejdříve ořechy (na drobenku), potom zvlášť ovoce (než vytvoří jemnou pastu).

V misce promícháme mleté nebo jemné vločky s kořením. Přidáme ořechy a ovoce a promícháme. Pak necháme směs odpočinout 10–20 minut, aby se vše chuťově spojilo. Mokrýma rukama tvarujeme kuličky. Každou z nich pak obalíme v kokosu, kakau nebo skořici.

Skladujeme v lednici nebo na chladném místě v uzavřené nádobě.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...