Zdravý spánek ovlivní i výběr matrace

Zdravý spánek ovlivní i výběr matrace

Čím je člověk starší, tím větší může mít problémy se spaním. Ovlivnit kvalitu spánku přitom může už jenom výběr matrace.

Šetřit se nevyplatí Pro koupi matrace rozhodně platí pravidlo, že nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci. Levnější matrace dlouho nevydrží, a vy byste si pak museli po nějakém čase znovu kupovat novou. Nejvhodnějšími materiály jsou studená pěna, viscoelastická paměťová pěna a latex. Takové matrace jsou komfortní, pružné mají velkou prodyšnost a dlouhou životnost.

Také vás může zajímat ...

Pokud máte zdravotní problémy s páteří či zády, raději se předem poraďte s odborníkem.

Zdravotní matrace mají perfektní tvarovací účinky, zabraňují borcení a prohýbání páteře, aby mohla ráno opět fungovat.

Jaká je správná velikost? Každý člověk během noci několikrát změní polohu. K tomu potřebuje dostatečnou šířku matrace, aby se mohl pohodlně otáčet, ale i výšku, aby nenarážel hlavou do čela postele nebo mu nevisela chodidla ven. Obecně se dá říct, že čím větší matrace, tím lépe.

Ideální šířka matrace se pohybuje kolem 90 cm, její výška by měla být aspoň o 20 cm delší, než je výška vaší postavy.

Pokud kupujete matrace do manželské postele, musí být obě samozřejmě stejně velké, při výpočtu výšky se pak řídíme podle toho z páru, kdo je vyšší.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...