Ze seriálu Ohnivý kuře – Čokoládové sušenky

Suroviny na 2 plechy:

200 g měkkého másla, 200 g hnědého cukru (může být napůl s bílým), 200 g hladké mouky na zpracování, 2 vejce, 1 lžička vanilkového extraktu, 2 plné lžičky prášku do pečiva, špetka soli, 1 čokoláda nakrájená na malé kousky, 1 lžíce medu, 30 g kakaa

Také vás může zajímat ...

Suroviny na extra příchuť:

lískový oříšek & marcipán, vlašský oříšek & kousky čokolády, mandle & kousky hořké čokolády, kokos

Postup

  1. Předehřejte troubu na 180 °C. Smíchejte všechny ingredience do základu. Vznikne lepkavá hmota, z které pak tvoříte kuličky o velikosti většího lískového oříšku (nebo větší, podle libosti).
  2. Kuličky pak poskládáte na plech s pečicím papírem ve vzdálenosti přibližně 4 až 5 c
  3. Vidličkou pak každou kuličku rozmáčknete na placičku. Aby se vidlička nelepila na těsto, ponořte ji před každým použitím do studené vody.
  4. A na závěr sušenky posypejte příchutí, jakou jste si předem vybrali (kokos raději přimíchejte už i do těsta)
  5. Pečte 3 až 7 minut, záleží na velikosti sušenek. U čokoládových sušenek opatrně, těsto ztvrdne až po vychladnutí, těžko se odhaduje, kdy jsou hotové. U máslových jsou signálem zlatavé okraje.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...